Koncert jubileuszowy „Sceny alternatywnej” w TVP Kultura

26 stycznia o godz. 22.40 TVP Kultura zaprasza na 100. odcinek „Sceny alternatywnej”. W jubileuszowym programie wystąpi duet artystyczny Mazolewski&Porter, Sorry Boys, Javva i Król.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

„Scena alternatywna” prezentuje nowe i ciekawe zjawiska w polskiej muzyce niezależnej.

W programie co tydzień pojawiają się artyści, których twórczość wymyka się standardowej klasyfikacji gatunkowej. Na specjalnym jubileuszowym koncercie, z udziałem publiczności w studiu, wystąpią cztery zespoły – Król, Mazolewski/Porter, Javva, Sorry Boys. Specjalnie na koncert powstała oryginalna scenografia, która nawiązuje do kameralnej atmosfery muzycznych spotkań – jam sessions. W przerwach między koncertami, z artystami porozmawia prowadzący program – Marek Horodniczy.

Król – (Błażej Król) to jeden z najbardziej utytułowanych wokalistów, tekściarzy i kompozytorów młodego pokolenia. Jego twórczość zaliczana jest do gatunku poezji śpiewanej, łączy w niej muzykę instrumentalną i elektroniczną. Na początku związany był z zespołem Kawałek Kulki, później razem z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył duet UL/KR. Jego dwa solowe albumy „Nielot” i „Wij” oraz projekt „Kobieta z wydm” zostały entuzjastycznie przyjęte przez fanów i krytyków. W Scenie alternatywnej usłyszymy: „Godzina 15 i ciemno”, „Pierwszy i ostatni”, „Okazało się”, „Druga Pomoc”, „Te smaki i zapachy”, „Do domu”.

Mazolewski/Porter – muzyczne drogi obu artystów skrzyżowały się po raz pierwszy podczas nagrywania albumu Wojtka Mazolewskiego „Chaos Pełen Idei“. Odkryty przez artystów wspólny muzyczny język zaowocował nowymi utworami i trasą koncertową. Duet Porter i Mazolewski to połączenie bluesowo-rockowego ducha z jazzowym brzmieniem. Podczas koncertu w „Scenie alternatywnej” muzycy wykonają: „Strangers”„Six Feet Under”, „Don’t Ask Me Questions” oraz premierowo „Night shift of love”.

Javva – tworzy na pograniczu kilku gatunków. Sami artyści nazywają swoją muzykę tanecznym afro-punkiem. Ich album z ubiegłego roku – „Balance Of Decay” okazał się jednym z najważniejszych debiutów 2019 roku w Polsce. Utwory przepełnione są punkową energią i spontanicznością, która widoczna będzie w Scenie alternatywnej, gdzie usłyszymy: „Pan American”, „Ancaman”, „Las Vegas New Reno” (premiera) i „Kua Fu”.

Sorry Boys – zaczynali jako zespół tworzący rockowe piosenki, z czasem w ich kompozycjach zaczęło pojawiać się coraz więcej elektroniki i syntezatorów. Sorry Boys występowali na polskich i międzynarodowych festiwalach jak m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Jarocin, Spring Break oraz Reeperbahn Festival w Hamburgu i The Great Escape w Brighton. W Scenie alternatywnej zaprezentują: „Jesteś Pragnieniem”, „Miłość”, „Lato 44” (premiera), „Kwiaty” i „Absolutnie, absolutnie”.

„Scena alternatywna” – Koncert jubileuszowy, 26 stycznia o godzinie 22.40 w TVP Kultura.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *