Puchar Świata w Zakopanem na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

Od piątku do niedzieli najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Dawid Kubacki powalczy o trzecie zwycięstwo i dziewiąte podium zawodów Pucharu Świata z rzędu! Transmisja piątkowych kwalifikacji, sobotniego konkursu drużynowego i niedzielnych zmagań indywidualnych oczywiście w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Oczekiwania kibiców przed konkursami w Zakopanem są bardzo rozbudzone. Dawid Kubacki stawał na podium w ośmiu ostatnich konkursach, a w miniony weekend dwa razy był najlepszy w Titisee-Neustadt. Zwycięzca ostatniego Turnieju Czterech Skoczni jest także rekordzistą Wielkiej Krokwi, choć w indywidualnych konkursach Puchar Świata nie stanął jeszcze w Zakopanem na podium. Aż pięć razy robił to natomiast Kamil Stoch, który cztery razy był na skoczni im. Stanisława Marusarza najlepszy, a raz zajął trzecie miejsce. Polacy mają także bardzo dobre wspomnienia z konkursów drużynowych rozgrywanych w ostatnich latach – od 2016 roku zajmowali kolejno trzecie, drugie, pierwsze i trzecie miejsce.

W piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego zobaczymy dziewięciu Polaków: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Andrzeja Stękałę oraz Adama Niżnika. Nie wiadomo natomiast, kto wystąpi w konkursie drużynowym obok trzech pewniaków – Kubackiego, Stocha i Żyły.

Eurosport 1 i Eurosport Player pokażą na żywo piątkowe kwalifikacje, sobotnie zawody drużynowe i niedzielny konkurs indywidualny – za każdym razem ze znakomitym komentarzem Marka Rudzińskiego i Igora Błachuta. Reportem na miejscu będzie Kacper Merk, a ekspertami w studio na Wielkiej Krokwi m.in. Jakub Kot i Krzysztof Biegun.

Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku. W tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardu i saneczkarstwa. Więcej informacji o sportach zimowych, w tym materiały wideo, artykuły, analizy i wywiady na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *