„Babcocha” świąteczno – noworoczne słuchowisko Polskiego Radia Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom przygotowało dla swoich słuchaczy premierowe słuchowisko „Babcocha”, które powstało na podstawie książki Justyny Bednarek. Jest to niezwykła historia o dobrotliwej czarownicy, odmieniającej życie mieszkańców Grajdołka. Emisja słuchowiska w reżyserii Adama Wojtyszki odbędzie się 30 i 31 grudnia o godz. 19.00 na antenie stacji.

Polskie Radio Dzieciom wraz z Teatrem Polskiego Radia przygotowało świąteczno – noworoczny prezent dla swoich słuchaczy – słuchowisko „Babcocha”. Adaptacja powstała na podstawie książki „Babcocha” Justyny Bednarek, nominowanej do nagrody IBBY, Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy i do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Zdobyła ona również wyróżnienie White Raven.

W książce przedstawione są historyjki, w których główną rolę gra dobrotliwa czarownica, odmieniająca losy mieszkańców Grajdołka. Babcocha potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie – w muchę. Dzięki niej Bernadetta – dziewczynka z warkoczami – podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć. Zmieniają się też inni mieszkańcy Grajdołka – sołtys, młynarz czy sprzedawca, ale także zwierzęta i Orzechowe Licho. Skutki jej czarów odczuwają wszyscy mieszkańcy wioski, którzy przekonują się, że nie warto oszukiwać i że trzeba cieszyć się tym, co się ma.

W słuchowisku udział biorą: Magdalena Smalara (Babcocha), Łukasz Kurczewski, Sara Lityńska, Klaudiusz Kaufman, Agata Sasinowska, Aleksandra Radwan, Magda Dębicka, Maciej Makowski, Piotr Furman. Ze specjalnym udziałem dziennikarza Polskiego Radia Dzieciom – Patryka Bartoszewskiego.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *