Barbara Kurdej-Szatan poprowadzi „Kocham Cię, Polsko”

5 marca 2016 roku, po kilku sezonach przerwy, na antenę Dwójki wraca program „Kocham Cię, Polsko”. W rolę prowadzącej wcieli się Barbara Kurdej-Szatan, a drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Maciej Musiał.

„Kocham Cię, Polsko!” to widowisko łączące elementy teleturnieju i show rozrywkowego. Dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), pod wodzą kapitanów, rywalizują między sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Program – w lekkiej formie – propaguje wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.

W roli prowadzącej „Kocham Cię, Polsko” zobaczymy Barbarę Kurdej–Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Maciej Musiał. Program zyska nowoczesną formułę, a kluczowe znaczenie będzie miał walor edukacyjny. Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji show (takich, jak „urodziny”, „kalambury” czy „głuchy telefon”) pojawią się też kategorie premierowe: „literatura”, „polszczyzna” czy „kto jest kim”. Program zyska też walor interaktywny. W trakcie emisji prowadzone będą konkursy w mediach społecznościowych, a komentarze widzów w czasie rzeczywistym pojawiać się będą na ekranie.

„Kocham Cię, Polsko!” oparty został na holenderskim pomyśle „I love my country”. Program odnosi sukcesy na całym świecie, emitowany był zarówno w stacjach komercyjnych, jak i publicznych (m.in. w brytyjskiej telewizji BBC1, we włoskiej stacji RAI2).

W Polsce udało się stworzyć wersję autorską, dostosowaną do potrzeb polskiego widza. Program był emitowany na antenie TVP2 w latach 2009-2012, przez osiem sezonów. Pasmo piątkowe o godzinie 21:15 osiągało dobre wyniki oglądalności. Ostatnią nadaną w tym paśmie 7. serię oglądały niemal 3 miliony widzów, przy udziale 21,94% w grupie 4 + oraz 16,09% w grupie komercyjnej. Po kilku sezonach przerwy Dwójka powraca do formuły piątkowej, rozbudowanej inscenizacyjnie i merytorycznie.

„Kocham Cię, Polsko”

Premiera: sobota, 5 marca, godzina 20:05
Emisja: sobota, godzina 20:05

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *