Bardot, Brosnan i de Funès na lato w TVP1 HD

Brigitte Bardot w piątki, Pierce Brosnan w soboty i Louis de Funès w poniedziałki – to filmowa oferta TVP1 HD na letnie wieczory.

Pierwszy z filmów z Brigitte Bardot „Królowe dzikiego zachodu”, który 27 czerwca obejrzało ponad 1,8 mln widzów (udziały 14,1%), pokonał „Harry’go Pottera i więźnia Azkabanu” w TVN, który przyciągnął w tym samym czasie aż o 400 tys. widzów mniej (ponad 1,4 mln, udziały 11,7%).

Kolejnych sześć odsłon filmowych z tą niezwykłą kobietą widzowie TVP1 HD będą mogli obejrzeć w piątki, zawsze o godzinie 20:30. Będzie wśród nich i ten skandalizująco najsłynniejszy, czyli „I Bóg stworzył kobietę” (w reżyserii samego Rogera Vadima, z Curdem Jurgensem i Jean-Louis Trintignantem), „Viva Maria” (gdzie Bardotce partneruje równie wspaniała Jeanne Moreau, a reżyserem jest Louis Malle), czy „Shalaco” z udziałem Seana Connery’ego.

Cztery razy z kolei w sobotnie wieczory widzowie TVP1 HD mogą spotkać Pierce’a Brosnana, czyli Agenta007 w seriach: „GoldenEye” (w którym partneruje mu Izabella Scorupco), „Jutro nie umiera nigdy”, „Świat to za mało”, „Śmierć nadejdzie jutro” (cykl „Hit na sobotę”, sobota, godzina 20:25).

Poniedziałki zaś będzie można w TVP1 HD polubić dzięki cyklowi „Mistrzowie komedii” (godzina 20:25), którego wakacyjnym królem będzie Louis de Funès, aż sześciokrotnie wcielający się w rolę najsłynniejszego żandarma świata oraz w „Człowieka orkiestrę”.

LATO Z BARDOTKĄ

„I Bóg stworzył kobietę”
Sierotka 18-letnia Juliete Hardy mieszka u swych opiekunów, starzejącego się bezdzietnego małżeństwa w Saint-Tropez i pracuje w księgarni, nie zadając sobie trudu, by ukrywać przed mężczyznami prowokacyjną urodę. Interesuje się nią 40-letni Eric Carradine, bogaty właściciel jachtu, ale dziewczyna niewiele sobie robi z jego propozycji luksusowego życia i wychodzi za mąż za młodego Michela Tardieu. Wkrótce jednak sytuacja się komplikuje.
Emisja: piątek, 11 lipca, godzina 20:30

„Viva Maria”
Zwariowana komedia przygodowa, której akcja umiejscowiona została na początku XX wieku. Córka irlandzkiego anarchisty przyłącza się do francuskiej trupy wodewilowej, która wędruje przez wyimaginowaną republikę środkowoamerykańską rządzoną przez krwawych dyktatorów. Maria zostaje partnerką nieco od siebie starszej artystki również Marii. Pierwszy występ omal nie kończy się klapą ponieważ młoda Irlandka lepiej posługuje się dynamitem niż własnymi umiejętnościami rewiowymi, ale jej wdzięk i pomysłowość wzbudzają entuzjazm widzów. Zespół odnosi liczne sukcesy dopóki zbieg okoliczności nie wplącze go w wir rewolucji. Obie Marie stają się wkrótce przywódczyniami ludu i odnoszą sukcesy dzięki doświadczeniom bojowym Irlandki i elokwencji jej starszej partnerki.
Emisja: piątek, 18 lipca, godzina 20:30

„Kobiety”
Znany pisarz i niepoprawny uwodziciel przechodzi kryzys twórczy. Od trzech lat nie napisał żadnej nowej książki, choć zdążył przez ten czas wydać kilka pokaźnych zaliczek, które jego wydawca wypłacił mu na poczet przyszłych bestsellerów. Powodem tej sytuacji jest brak odpowiedniego źródła inspiracji – czyli kobiety. Aby odzyskać choć część pieniędzy, wydawca proponuje, że znajdzie mu muzę skuteczniejszą od dotychczasowych kochanek. Ma to być piękna, znakomicie wyszkolona sekretarka, która będzie związana z pisarzem tylko zawodowo…
Emisja: piątek, 25 lipca, godzina 21:55

„Shalaco”
Grupa arystokratów z Europy wyjeżdża do Ameryki na wielkie łowy. Nazbyt butni, by uznać reguły panujące na prerii, przekraczają granice terytorium Apaczów, a znudzona męskimi zabawami hrabina Irina odłącza się od grupy i pada łupem Indian. Wtedy zjawia się samotny jeździec znikąd – Shalako, który ratuje ją z opresji. Czy pozostali przybysze z Europy zasłużą na jego pomoc?
Emisja: piątek, 8 sierpnia, godzina 20:30

„Syn kochanej Karoliny”
Juan d’ Aranda uważa się za Hiszpana i właśnie poczucie przynależności narodowej jest przyczyną większości jego kłopotów, ale i wspaniałych przeżyć. Wędrówka młodego szlachcica drogami i bezdrożami napoleońskiej Europy obfituje w widowiskowe pojedynki, miłosne igraszki i brawurowe ucieczki z więzienia. Trzecia i ostatnia odsłona filmowej sagi o pięknej Caroline de Bievre. Dwie wcześniejsze realizacje – z lat 1951 i 1953 – były poświęcone pełnej przygód młodości tytułowej bohaterki, przypadającej na czas Wielkiej Rewolucji Francuskiej.
Emisja: piątek, 22 sierpnia, godzina 20:30

„Bulwar Rumu”
Stany Zjednoczone, czasy prohibicji. Przemytnik alkoholu ucieka przed policją na południe. W Meksyku, gdzie chce rozpocząć nowe życie, poznaje piękną aktorkę.
Emisja: piątek, 29 sierpnia, godzina 20:30

HIT NA SOBOTĘ – Pierce Brosnan, jako James Bond

„GoldenEye”
Piękna Xenia kradnie nowoczesny helikopter Tiger, który zostaje namierzony przez satelity w rosyjskiej bazie wojskowej wkrótce zniszczonej przez impuls elektromagnetyczny wystrzelony z broni Goldeneye. 007 wyjeżdża do Rosji, aby odnaleźć niebezpieczną broń oraz porywaczy śmigłowca. Wraz z radziecką programistką Bond ściga dawnego agenta 006, który chce wykorzystać Złote Oko, aby zniszczyć Londyn
Emisja: sobota, 26 lipca, godzina 20:25

„Jutro nie umiera nigdy”
Szalony miliarder Elliot Carver dysponuje satelitarnym systemem przekazu i informacji, zdolnym w ułamki sekund dotrzeć w dowolny zakątek naszej planety. Carver jest świadom tego, że mając takie narzędzie może wpływać na losy świata i chce wywołać III Wojnę Światową. Na szczęście jest Bond i… agentka chińskiego wywiadu.
Emisja: sobota, 2 sierpnia, godzina 20:25

„Świat to za mało”
Córka magnata naftowego Electra sama uwalnia się z rąk porywaczy, ale Agent 007 musi ją dalej chronić, choć czyha na niego terrorysta Victor Renard.
Emisja: sobota, 9 sierpnia, godzina 20:25

„Śmierć nadejdzie jutro”
W związku z podejrzeniem, że 007 zdradził, Bond zostanie pozbawiony licencji na zabijanie i wysłany na obserwację do laboratorium na Falklandach. Stamtąd ucieka, aby rozpocząć poszukiwania prawdziwego zdrajcy i oczyścić swoje imię. Trop prowadzi go do Hongkongu, na Kubę i do Islandii.
Emisja: sobota, 23 sierpnia, godzina 20:25

MISTRZOWIE KOMEDII

„Człowiek orkiestra”
Evan Evans jest właścicielem zespołu tanecznego, a przy tym prawdziwym despotą. Wiele dziewcząt uważa, że w zespole panuje gorszy rygor niż w klasztorze. Jednakże pewnego dnia na świecie pojawia się dwoje nieślubnych dzieci. Podejrzenie pada na bratanka właściciela, a nawet na niego samego.
Emisja: poniedziałek, 7 lipca, godzina 20:25

„Żandarm z Saint-Tropez”
Pierwsza z serii słynnych „Żandarmów” z Louis de Funèsem w roli głównej. Żandarm Cruchot pełni służbę w Saint Tropez, gdzie ściga nudystów i złodziei obrazów.
Emisja: poniedziałek, 21 lipca, godzina 20:25

„Żandarm w Nowym Jorku”
Brygada z Saint Tropez ma reprezentować żandarmerię francuską na międzynarodowym kongresie w Nowym Jorku…
Emisja: poniedziałek, 29 lipca, godzina 20:25

„Żandarm się żeni”
Tytułowy żandarm Cruchot poznaje młodą i ładną wdowę, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia.
Emisja: poniedziałek, 4 sierpnia, godzina 20:25

„Żandarm na emeryturze”
Żandarmi są już na emeryturze, ale kiedy jeden z kolegów traci pamięć, postanawiają odtworzyć swoją dawną ekipę, żeby mu pomóc odzyskać zdrowie.
Emisja: poniedziałek, 11 sierpnia, godzina 20:25

„Żandarm i kosmici”
Koło Saint Tropez ląduje niezidentyfikowany obiekt latający. Żandarmi go widzieli, ale szef nie wierzy w ich opowieści…
Emisja: poniedziałek, 18 sierpnia, godzina 20:25

„Żandarm i policjantki”
Szósty i ostatni film o perypetiach niekonwencjonalnego żandarma. Brygada z Saint Tropez nie bez nostalgii opuszcza stary posterunek i przenosi się do nowoczesne urządzonego i świetnie wyposażonego biura. Jednocześnie żandarmi otrzymują niespodziewane zadanie – muszą wyszkolić cztery młode i atrakcyjne stażystki.
Emisja: poniedziałek, 25 sierpnia, godzina 20:25

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *