„Bardotka” – nowy serial w TVP2

W niedzielę, 14 stycznia o godz. 21:10 Dwójka zaprasza widzów na premierę serialu „Bardotka”, filmowej opowieści o jednej z największych gwiazd francuskiego kina.

Sprawdź godziny emisji serialu „Bardotka” w PROGRAMIE TV

„Bardotka” to sześcioodcinkowy serial biograficzny ukazujący losy najsłynniejszej francuskiej aktorki XX wieku – Brigitte Bardot, która od dziesięcioleci pozostaje symbolem Francji i tamtejszej kinematografii. Bardot znana jest także jako działaczka na rzecz ochrony praw zwierząt.

Serial rozpoczyna się w 1949 roku, kiedy 15-letnia wówczas Brigitte uczęszcza do szkoły baletowej i wychowywana jest według surowych zasad obowiązujących w mieszczańskiej rodzinie. Dziewczyna marzy o wielkiej karierze tancerki. Dzięki niezwykłej urodzie jej zdjęcie trafia na okładkę prestiżowego magazynu ELLE, a to otwiera jej drogę do świata show-biznesu i miłości.

Tytułową bohaterkę zagrała, aktorka młodego pokolenia francuskiej szkoły filmowej, Julia De Nunez. W serialu wystąpili również: Fabian Wolfrom, Géraldine Pailhas, Anne Le Ny, Jules Benchetrit, Yvan Attal, Hippolyte Girardot oraz Victor Belmondo. Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialni byli Danièle Thompson oraz jej syn Christopher Thompson. Serial powstał w 2023 roku we Francji.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

„Bardotka” – premierowe emisje od 14 stycznia w niedziele o godz. 21:10 w TVP2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *