„PolSKI Turniej” w Telewizji Polskiej

W piątek, 12 stycznia rozpoczyna się pierwszy w historii „PolSKI Turniej”. Najlepsi zawodnicy Pucharu Świata w skokach narciarskich wezmą udział w pięciu konkursach, które odbywać się będą na trzech skoczniach w ciągu dziewięciu dni. Treningi, kwalifikacje i konkursy pokaże Telewizja Polska. Start pierwszego oficjalnego treningu już w piątek, 12 stycznia o godz. 16:00.

Sprawdź godziny transmisji Puchar Świata w skokach narciarskich w PROGRAMIE TV

Zawody w Wiśle, Szczyrku oraz Zakopanem tworzą pierwszy w historii turniej w skokach narciarskich rozgrywany w Polsce. – Włodarze skoków narciarskich docenili fakt, że nasz kraj w trudnych momentach pandemii wziął na siebie ciężar zorganizowania bezpiecznie zawodów, kiedy Norwegowie się wycofali. Jest to swego rodzaju nagroda. Zawody w Polsce są szansą na przełamanie dla polskich reprezentantów, wierzę, że któryś z nich awansuje do pierwszej dziesiątki jednego z konkursów. Tym bardziej w formule turnieju, w której liczy się każdy skok – mówi Przemysław Babiarz, jeden z komentatorów turnieju.

„PolSKI Turniej” będzie rozgrywany w oparciu o wyjątkowe zasady – nie będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna, tylko drużynowa. Najlepsza reprezentacja otrzyma nagrodę w wysokości 50 tysięcy euro. Do klasyfikacji będą wliczane skoki ze wszystkich oficjalnych serii. Pod uwagę będą brane wyniki dwóch najlepszych skoczków z danej reprezentacji w kwalifikacjach oraz konkursach indywidualnych, a także punkty zespołów z konkursu duetów oraz drużynowego.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Telewizja Polska zaprasza na transmisje w TVP1, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *