Relacje Cezarego Gurjewa z Australian Open 2024 w Polskim Radiu

Polskie Radio zaprasza na relacje Cezarego Gurjewa – dziennikarza radiowej Jedynki z wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2024. Sprawozdawca Programu 1 Polskiego Radia obserwuje wydarzenia prosto z Melbourne i z bliska przygląda się losowaniu drabinki turniejowej, treningom i wszystkiemu, co towarzyszy rozpoczynającej się walce o pierwsze wielkoszlemowe zwycięstwo w tym roku.

Po raz trzeci z rzędu w Australian Open zmierzą się mistrzynie wielkoszlemowe – zapowiada Cezary Gurjew, szef redakcji sportowej radiowej Jedynki, który będzie relacjonował przebieg tegorocznego turnieju z Melbourne. Relacje z przygotowań do turnieju słuchacze Polskiego Radia mogą znaleźć w serwisach sportowych i na portalu Polskiego Radia. Tomasz Wiktorowski, trener Igi Świątek, w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia opowiedział, z czego jest najbardziej zadowolony w tych pierwszych tygodniach roku i nad czym pracowali. – Dużo pracowaliśmy nad grą z powietrza. My nie zapominamy o bazie, bo zdajemy sobie sprawę z tego, co dla Igi jest podstawowym środkiem do zdobywania punktów i bardzo dużo robimy tych elementów, ale dokładaliśmy do tego znacząco objętości gry z powietrza. Pracowaliśmy nad serwisem, zwłaszcza pierwszym. W prędkościach pierwszych serwisów było to widać – podkreślał Tomasz Wiktorowski.

Od 15 stycznia na antenie radiowej Jedynki obecne będą relacje Cezarego Gurjewa, który od lat przekazuje słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia emocje z największych wydarzeń sportowych w kraju i na świecie. Relacje pojawią się w serwisach sportowych oraz w audycjach: „Kronika sportowa”, „Dzień dobry z Jedynką”, „Sygnały Dnia”, „Cztery Pory Roku” i „Przy muzyce o sporcie”.

Program 1 Polskiego Radia przygotował dla słuchaczy także specjalny konkurs „Tenisowa Przygoda z Jedynką”, który potrwa do 13 stycznia. Każdego dnia prezentowana jest zagadka dźwiękowa dotycząca znanych tenisistów oraz zadanie konkursowe w audycjach: „Sygnały Dnia” (godz. 6.00-9.00), „Cztery Pory Roku” (w serwisie sportowym o godz. 10.30), „Muzyczna Jedynka” (o godz. 13.30) oraz 13 stycznia 2024 roku w audycjach: „Wolna Sobota” (godz. 6.00-9.00), „Jedyne takie miejsce” (o godz. 10.30), „Sobota z Jedynką”(o godz. 12.40). Chętni mogą przesyłać odpowiedzi w formie wiadomości tekstowej na numer 72151.

Cezary Gurjew przygotuje także podcasty poświęcone turniejowi Australian Open 2024, w których opowie m.in. historie związane z odbywającymi się wydarzeniami w Melbourne Park, wyjaśni dlaczego Australian Open jest jednym z najbardziej ulubionych turniejów większości tenisistów. W podcastach dostępne będą także rozmowy z gwiazdami światowych kortów.

O Australian Open 2024 będzie można usłyszeć także na pozostałych antenach Polskiego Radia: w Polskim Radiu 24 – w „Magazynie sportowym” (od poniedziałku do niedzieli o godz. 20.00), w „Kronice sportowej” (od poniedziałku do niedzieli o godz.22.30) oraz w serwisach i magazynach informacyjnych, w Programie 3 Polskiego Radia – w serwisach sportowych, audycjach „Pora na Trójkę” i „Zapraszamy do Trójki”, w radiowej Czwórce – w „Przeglądach sportowych” (od poniedziałku – do piątku o godz. 7.45) i w „Sportowych Podsumowaniach Dnia” (o godz. 22.00), w Polskim Radiu dla Zagranicy w serwisach informacyjnych oraz w Polskim Radiu Kierowców w serwisach sportowych.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *