Bartek Koziczyński czyta swoją książkę w Czwórce

Gdyby sezon wiosna-lato 2020 przebiegał normalnie, w świecie mody upływałby pod znakiem powrotu lat 90. Radiowa Czwórka wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy pamiętają kolorową dekadę i tym, którzy się nią inspirują: od 27 kwietnia Bartek Koziczyński będzie czytał wybrane hasła ze swojego leksykonu „333 popkultowe rzeczy… Lata 90.”

Bartek Koziczyński, dziennikarz radiowej Czwórki, autor m.in. książki o Red Hot Chili Peppers i leksykonu o popkulturze PRL-u, od poniedziałku 27 kwietnia zaprasza w nostalgiczną podróż po latach 90. O godz. 10.45 będzie czytał i komentował wybrane hasła ze swojej książki „333 popkultowe rzeczy… Lata 90.”. A te hasła to: osoby, filmy, piosenki, slogany reklamowe, seriale, kreskówki, moda, które wpłynęły na nasze myślenie, styl, sposób mówienia. Będą więc i buty z diodami, i musical „Metro”, i „Trzynasty posterunek”.

Lata 90. to także liczne objawienia technologiczne: Windows, GPS, SMS-y, płyty CD, odtwarzacze MP3, cyfrowe aparaty, PlayStation – wszystko to, bez czego dziś nie wyobrażamy sobie życia. To wtedy wystrzelono teleskop Hubble’a, sklonowano owcę Dolly, a świat stał się nagle globalną wioską dzięki rozwojowi Internetu i telefonii komórkowej.

W Polsce Andrzej Sapkowski napisał sagę o Wiedźminie, Władysław Pasikowski dialogami z „Psów” nie tylko wyznaczył nowe filmowe standardy, ale wszedł do polszczyzny, a „Młode Wilki” Jarosława Żamojdy biły kasowe rekordy. Varius Manx z Anitą Lipnicką zdobywali laury za piosenkę „Zanim zrozumiesz”, a „Teksańskiego” grupy Hey przy ogniskach śpiewali wszyscy. To także czasy Kalibra 44, ale i niezwykłej popularności disco polo.

Bartek Koziczyński wskrzesi fascynujące zjawiska tamtych czasów w audycji „Stacja Kultura” codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10.45.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *