Anna Jurksztowicz i Krzesimir Dębski w koncercie muzyki filmowej dla dzieci

W każdą niedzielę do połowy maja Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wysłuchania archiwalnych koncertów muzyki filmowej dla dzieci w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie i zaproszonych gości: wokalistów, chórów oraz dyrygentów. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 retransmitowany będzie koncert Anny Jurksztowicz. Artystce towarzyszyli muzycy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego i Chór ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego pod dyrekcją Danuty Chmurskiej. W programie muzyka m.in. z filmów „Kubuś i Hefalumpy”, „Tajemnica Sagali” i „Gwiezdny pirat”.

26 kwietnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom zabrzmią utwory z popularnych filmów i seriali dla najmłodszych. Znane i lubiane przeboje filmowe zaśpiewała Anna Jurksztowicz z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie (wtedy Polskiej Orkiestry Radiowej) i Krzesimira Dębskiego w roli dyrygenta oraz Chóru dziecięco-młodzieżowego i mieszanego ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego pod dyrekcją Danuty Chmurskiej działającego przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Koncert muzyki filmowej dla dzieci i młodzieży odbył się 27 maja 2018 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Retransmisje kolejnych wydarzeń zaplanowano na 3, 10 i 17 maja. W ten sposób całodobowa i cyfrowa stacja dla dzieci i rodziców wspiera akcję #ZostańWDomu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *