Basia Trzetrzelewska i Kevin Robinson w Trójce

W czwartek 16 kwietnia 2015 roku gośćmi Marka Niedźwieckiego w audycji „W tonacji Trójki” będą Basia Trzetrzelewska i Kevin Robinson – jej życiowy partner, a zawodowo muzyk grupy Simply Red.

Rozmowy Marka Niedźwieckiego z muzyczną parą będzie można wysłuchać w czwartkowej audycji „W tonacji Trójki” (godziny 15:00-16:00). Basia opowie o koncertach w Japonii i Republice Południowej Afryki. A także o płycie żeńskiego trio wokalnego The Clarisse Sisters z Mauritiusa (siostry śpiewały w zespole Basi na płycie „The Sweetest Illusion”). Nie zabraknie wątku o właśnie wydanych reedycjach płyt „Time & Tide” i „London Warsaw New York”. Z kolei Kevin wspomni o zbliżającym się koncercie Simply Red w Warszawie (w październiku tego roku na Torwarze) z okazji 30-lecia zespołu.

Basia Trzetrzelewska to jedna z najlepszych światowych wokalistek z kręgu jazzu, popu i soulu. Urodziła się 61 lat temu w Jaworznie, śpiewała m.in. z zespołem Perfect, ale sukcesy zaczęła odnosić po wyjeździe do USA w 1979 roku, a potem do Wielkiej Brytanii, gdzie najpierw występowała z grupą Matt Bianco, by później rozpocząć karierę solową.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *