BBC Brit i Smolik ze wspólnym projektem muzyczno-motoryzacyjnym

Od soboty, 4 czerwca 2016 roku, przez dwa tygodnie polscy fani „Top Gear” mogą przesyłać dźwięki wydawane przez swoje samochody, które potem mają szansę być wykorzystane w kompozycji muzyczno-motoryzacyjnej stworzonej przez Andrzeja Smolika.

Specjalny utwór zostanie skomponowany, aby uczcić premierę „Top Gear”. Całkiem nowa seria pojawiła się w Polsce na kanale BBC Brit 29 maja i będzie emitowana w każdą niedzielę o godzinie 22:00 do 3 lipca.

Ryk silników, klaksonów czy dźwięk mrugających świateł awaryjnych maniaków motoryzacji, którzy prześlą BBC Brit swoje nagrania, pomoże stworzyć historyczne dzieło, które złamie dotychczasowe ramy kompozycji muzycznych. Smolik planuje stworzyć utwór, który będzie wykorzystywał klasyczne instrumenty oraz wachlarz dźwięków elektronicznych, który artysta urozmaici muzyką płynącą z naszych samochodów.

Sam muzyk przyznaje: – Jestem wielkim fanem motoryzacji, więc kiedy zaproponowano mi udział w tym nietypowym projekcie z okazji premiery „Top Gear” w BBC Brit, poczułem, że to zdecydowanie wyzwanie dla mnie. Zabawa i badanie, jak muzyka i samochody mogą współgrać, by w efekcie stworzyć piękną kompozycję z wykorzystaniem dźwięków dostarczonych przez fanów, to ukłon w stronę wszystkich szaleńców, dla których życie bez motoryzacji nie istnieje oraz dla programu, który kochają.

Źródło: BBC Worldwide

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *