BBC World Service na antenie kanału Radio Poland w DAB+

Od 2 listopada 2015 roku na kanale Radio Poland w ramach trzeciego multipleksu (MUXR-3) Naziemnego Radia Cyfrowego będzie można słuchać wybranych audycji BBC World Service w języku angielskim. Na podstawie umowy podpisanej z BBC, w godzinach 8:00-9:30 od poniedziałku do piątku na antenie znajdzie się magazyn informacyjny „Newsday”, a w sobotę i niedzielę audycja „Weekend”.

W godzinach nocnych i porannych, kanał Radio Poland transmituje anglojęzyczne magazyny informacyjne Radia Watykan, Radio France International, Głosu Ameryki i Deutsche Welle, a także dzienniki radiowe RFI i Radia Swoboda w języku rosyjskim.

Audycje Polskiego Radia dla Zagranicy po angielsku, rosyjsku, ukraińsku i białorusku znajdują się w ramówce kanału Radio Poland (godziny 11:00-1:00 i 3:00-5:00) skierowanego do obcokrajowców mieszkających w Polsce i odwiedzających nasz kraj.

Z ogromną satysfakcją witamy audycje tak renomowanego nadawcy jak BBC na naszej antenie. Dołączają one do programów innych światowych radiofonii transmitowanych już przez naszą stację. Jesteśmy przekonani, że będzie to zachętą do zakupu cyfrowego odbiornika DAB+ do domu czy przystawki do radia w samochodzie – mówi zastępca dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy, Rafał Kiepuszewski.

W Polsce rośnie znajomość języka angielskiego, szczególnie wśród młodych ludzi; coraz więcej obcokrajowców mieszka w Polsce i odwiedza Wasz kraj. Bardzo się cieszymy, że słuchacze będą teraz mogli odbierać na antenie Radio Poland audycje BBC World Service, które ukazują aktualne wydarzenia ze światowej perspektywy – mówi dyrektor BBC World Service English, Mary Hockaday

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *