Kryminalny serial „Rysa” w Polsacie

Na antenę Polsatu wchodzi thriller kryminalny „Rysa” z Julią Kijowską, Maciejem Zakościelnym, Dawidem Ogrodnikiem i Zbigniewem Zamachowskim w rolach głównych. Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta, który jest również twórcą scenariusza a za reżyserię odpowiadają Łukasz Kośmicki i Maciej Migas. „Rysę” będziemy oglądać w Polsacie w poniedziałkowe wieczory.

Sprawdź godziny emisji serialu „Rysa” w PROGRAMIE TV

Akcja serialu toczy się wokół losów komisarz Moniki Brzozowskiej ze stołecznego wydziału zabójstw. Monika jest świetną policjantką o bardzo trudnym charakterze. Nie stroni od używek, jest oschła, wiecznie się spóźnia. Skrywa tez wiele tajemnic a jej przeszłość nie jest bynajmniej kryształowa. Problem w tym, że sama Monika nie wszystko z niej pamięta. W końcu sama nie wie, czy jest ofiarą czy… przestępcą. Produkcja serialu zakończyła się w 2021 roku. Zdjęcia kręcono w Warszawie i Gdyni. Serial miał premierę na platformie Polsat BoxGo (wcześniej Ipla) i cieszył się uznaniem widzów i krytyków. Recenzenci zwracali uwagę na brawurową kreację Julii Kijowskiej.

Moniką targają przeróżne emocje, a jej codzienność nie ma nic wspólnego z taką codziennością, którą moglibyśmy sobie wyobrażać: zwykłą, nijaką. To jest bohaterka wrzucana w różne ekstremalne sytuacje i chyba dosyć nieźle sobie z nimi radzi – mówiła Julia Kijowska w rozmowie z Interią. – Monika nie pamięta roku ze swojego życia i ten rok w całej historii okazuje się być kluczowy – dodaje.

Julii Kijowskiej towarzyszą na ekranie Maciej Zakościelny w roli jej partnera Piotra, Dawid Ogrodnik jako demoniczny służbista, prokurator Warecki i Zbigniew Zamachowski wcielający się w z pozoru poczciwego podinspektora Stasiaka. W serialu występują także między innymi Maria Pakulnis w poruszającej roli dotkniętej demencja matki głównej bohaterki, Janusz Chabior jako jej psychoterapeuta i Zuzanna Zielińska jako aspirant Agata Wójcik.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Pierwszy odcinek ośmioodcinkowego serialu Polsat pokaże w poniedziałek, 29 sierpnia o godzinie 23.30. Od 7 września stacja będzie emitować po dwa odcinki o 23.10.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *