„Książka Tygodnia” do odkrycia w Polskim Radiu Dzieciom

W poniedziałek, 25 lipca „Książka Tygodnia” do odkrycia. Polskie Radio Dzieciom w swoim literackim cyklu „Książka Tygodnia” zaprasza do wspólnej zabawy dzieci, które uwielbiają wyzwania literackie. Od poniedziałku do czwartku o godz. 9.15 stacja prezentuje wskazówkę dotyczącą tajemniczej książki, a w każdy piątek można usłyszeć jej rozwiązanie.

W związku z trwającymi wakacjami Polskie Radio Dzieciom zaprasza do zabawy z cyklu „Książka tygodnia” – emitowanego od poniedziałku do piątku o godz. 9.15 w audycji „Poranek w Polskim Radiu Dzieciom”. Zabawa polega na odgadnięciu tytułu książki, a kluczem są zagadki dźwiękowe łączące literaturę ze światem filmu i teatru. Zagadki skłaniają młodych słuchaczy do aktywnego udziału, gdyż bywają dość nieoczywiste. Cykl literacki „Książka tygodnia” zachęca do sięgania po interesującą lekturę w czasie wakacji. Martyna Chuderska, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom bardzo chwali sobie ten projekt mówiąc: – Zależy nam, aby dotrzeć do książek, których młodsze pokolenie nie zna, a które są ciekawe i inspirujące. W Książce Tygodnia znajdują się tytuły rekomendowane przez autorytety ze świata literatury i wielokrotnie nagradzane na prestiżowych konkursach literackich. Nasza propozycja łączy pokolenia i jest rodzinną zabawą na czas wakacji.

Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom przez cały okres wakacyjny mają także możliwość współtworzenia kącika literackiego. Dziennikarze anteny czekają na książkowe rekomendacje, przesłane w formie recenzji pisemnej lub nagrania.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *