Beata Tadla od 6 listopada w „Wiadomościach”

Znana dziennikarka Beata Tadla, w ostatnich latach związana z TVN, 6 listopada rozpocznie pracę w Telewizji Polskiej. Tego dnia poprowadzi główne wydanie „Wiadomości” TVP1/HD. Razem z Piotrem Kraśko będzie gospodarzem specjalnego wydania najważniejszego programu informacyjnego TVP, poświęconego wyborom prezydenckim w USA. Beata Tadla będzie w studiu w Warszawie, zaś Piotr Kraśko w specjalnym studiu w Waszyngtonie.

Praca w „Wiadomościach” to dla mnie ogromne wyróżnienie oraz przede wszystkim wyzwanie. Niezmiernie się cieszę, że będę mogła współtworzyć najchętniej oglądany w Polsce program informacyjny – mówi Tadla.

Beata Tadla związana jest z mediami od 1991 r. Była reporterką w stacjach radiowych – Radio Legnica, ESKA i Plus. Posiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce – była także lektorką wielu filmów dokumentalnych. Jest zdobywczynią tytułu Mistrz Mowy Polskiej.

Od 2005 r. Beata Tadla była dziennikarką TVN 24, zaś od 2007 r. prowadziła „Fakty” TVN. Jest autorką książek: „Pokolenie 89, czyli dzieci PRL w wolnej Polsce”, „Kto pyta nie błądzi, rozmowy wielkich i niewielkich” oraz „Niedziela bez Teleranka”. Dla studentów dziennikarstwa wykłada Kulturę Słowa oraz Warsztat Telewizyjny. Jako ekspert bierze udział w międzynarodowych projektach naukowych. Działa społecznie na wielu płaszczyznach.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *