Big Band UMFC Warsaw w Dwójkowym „Five o’clock”

W najbliższą sobotę, 23 stycznia 2016 roku o godzinie 17:00, Program 2 Polskiego Radia zaprasza do Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na audycję z cyklu „Five o’clock”. Gościem Agaty Kwiecińskiej będzie Big Band UMFC Warsaw.

Zespół Big Band UMFC Warsaw tworzą studenci wszystkich wydziałów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Grupa powstała w 2006 roku z inicjatywy prof. Bogumiła Gadawskiego, kierownika Katedry Instrumentów Dętych oraz dziekana prof. Błażeja Sroczyńskiego. W latach 2006-2012 opiekę artystyczną nad zespołem sprawował muzyk – flecista, saksofonista i aranżer dr Ryszard Borowski. Pod jego kierownictwem Big Band zagrał wiele koncertów na Uniwersytecie oraz w innych salach koncertowych, jak również został laureatem nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach i przeglądach big-bandów, m.in. podczas Bydgoszcz Big Band Festiwal (2007 i 2008 rok). W koncertach Big Bandu UMFC brali udział czołowi polscy muzycy jazzowi, m.in. Krzesimir Dębski, Krzysztof Herdzin, Cezary Konrad, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, a także muzycy młodego pokolenia, m.in. Mateusz Smoczyński, Nika Lubowicz i Atom String Quartet. Od 2012 roku kierownikiem artystycznym zespołu jest mgr Piotr Kostrzewa, muzyk Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz współzałożyciel i opiekun artystyczny Szymanowski Big Band Warsaw. W styczniu 2014 roku, na zaproszenie dyrektora René Martina, zespół wystąpił na międzynarodowym festiwalu La Folle Journée w Nantes oraz w polskiej edycji tego festiwalu – Szalone Dni Muzyki w Warszawie. W tym samym roku zespół nagrał dwie płyty: zarejestrowaną w Nantes „L’histoire du big band” oraz nagraną w Studiu S1 UMFC „Classic on Jazz” z muzyką klasyczną w aranżacjach big-bandowych. W czerwcu 2015 roku zespół otrzymał I nagrodę i Grand Prix Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu.

Spotkanie z Big Band UMFC Warsaw w ramach audycji „Five o’clock” 23 stycznia o godzinie 17:00 w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Na słuchaczy czekają darmowe wejściówki – wystarczy napisać na adres: fiveoclock@polskieradio.pl.

Audycji „Five o’clock” z 23 stycznia będzie można posłuchać na antenie Programu 2 w kolejną sobotę 30 stycznia o godzinie 17:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *