Blisko rozstrzygnięć w Lotto Superlidze. Dwa półfinały na żywo w Sportklubie

W najbliższy weekend poznamy obu finalistów tegorocznych zmagań w Lotto Superlidze. W piątek zaplanowano pierwsze mecze półfinałowe, a w niedzielę ich rewanże. W obu przypadkach kibice po jednym spotkaniu zobaczą na żywo w Sportklubie!

Sprawdź godziny transmisji Superligi tenisa stołowego w PROGRAMIE TV

Tegoroczny wyścig o mistrzostwo Polski zapowiada się niezwykle ciekawie, a już półfinały dostarczyć powinny ogromnych emocji. W pierwszej parze o przepustkę do decydującego meczu sezonu powalczą broniący mistrzostwa tenisiści Dekorglassu Działdowo z najlepszą w rundzie zasadniczej ekipą Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. W drugim najbardziej utytułowana ekipa w historii Lotto Superligi, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z KS AZS-em AWFIS Baltą Gdańsk.

Pierwsze mecze odbędą się już w piątek 6 maja o godz. 18.00, rewanże zaplanowano na niedzielę na godz. 16.00. Oba spotkania rozpoczną się o tych samych godzinach, a widzowie Sportklubu będą mogli zobaczyć na żywo konfrontacje z Działdowa i Grodziska Mazowieckiego.

W ubiegłorocznym finale ligi o złoto rywalizowały Dekorglass i Dartom Bogoria, a rozgrywane w Gdańsku spotkanie zakończyło się wygraną pierwszej z tych ekip 3:1. Możliwe, że w bieżącym sezonie będziemy świadkami powtórki. Stanie się tak, jeśli obaj faworyci wygrają swoje półfinały. Zadanie nie będzie łatwe, szczególnie dla zespołu z Działdowa, który w rundzie zasadniczej przegrał aż dziewięciokrotnie. Ich półfinałowi rywale z Gdańska z kolei w analogicznym okresie ponieśli zaledwie cztery porażki.

Jeśli tenisiści z Grodziska Mazowieckiego awansują do wielkiego finału będą mieli szansę powalczyć o szóste mistrzostwo kraju w historii Lotto Superligi. Zawodnicy z Działdowa mają na koncie tylko jeden tytuł, po który sięgnęli w ubiegłym sezonie. Z kolei ekipy z Gdańska i Bydgoszczy jeszcze nigdy nie stanęły na najwyższym stopniu podium i nie sięgnęły po złote „krążki” mistrzostw Polski.

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Zwycięzcy półfinałowych dwumeczów już 5 czerwca powalczą na neutralnym terenie o tytuł mistrzów kraju. Spotkanie to kibicie tenisa stołowego także zobaczą na żywo na antenie Sportklubu.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *