Koncert „Chwała Ukrainie” w TVP2

W sobotę, 7 maja TVP2 zaprasza na emisję uroczystego koncertu „Chwała Ukrainie”, który odbył się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Na scenie wystąpili artyści z Polski i Ukrainy. Był to wyraz solidarności z ofiarami wojny i wszystkimi, którzy w jej wyniku musieli opuścić swoje domy i ojczyznę.

Sprawdź godziny emisji koncertu „Chwała Ukrainie” w PROGRAMIE TV

„Chwała Ukrainie” to wyjątkowy koncert charytatywny, dedykowany ukraińskim rodzinom, które na skutek rosyjskiej agresji musiały się rozdzielić, porzucić swoje domy i szukać schronienia w Polsce. Na Placu Piłsudskiego zaśpiewali polscy i ukraińscy wykonawcy. Był to wyjątkowy i wymowny gest solidarności ze wszystkimi ofiarami wojny.

W koncercie udział wzięli m.in.: Kasia Stankiewicz& Varius Manx, Feel, Józefina, Julia Beley, Tayanna, Ala Tracz, Chris Cugowski.  Nie zabrakło również gwiazd ukraińskiej sceny muzycznej jak Numer 482, Probass&Hardi, Pikardyjska Tercja, Le Voice z Oleksandrem Bozhykiem, a przede wszystkim zespół Antytila, które łączyły się z warszawską publicznością z  Kijowa, Lwowa oraz Charkowa.

Poruszającym momentem koncertu było wspólne wykonanie pieśni „Czerwona Kalyna”. To właśnie ten utwór stał się inspiracją dla zespołu Pink Floyd przy tworzeniu przeboju „Hey, Hey, Rise Up” dedykowanego walczącej Ukrainie.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Koncert poprowadzili: Małgorzata Kożuchowska i Oleg Bilecki.

Koncert „Chwała Ukrainie”, sobota 7 maja o godz. 20.00 w TVP2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *