„Bliźniacze zło” na CBS Reality

Świat bliźniąt jest zarazem dziwny i fascynujący – z ich własnym, odrębnym sposobem porozumiewania się i z identyczną powierzchownością. Serial podąża za prawdziwymi zagadkami kryminalnymi i opisuje zbrodnie popełnione przez złowrogie pary. W każdym odcinku zostanie pokazana historia przestępczej dwójki, która nie cofnie się przed niczym, aby osiągnąć swój zbrodniczy cel. Na premierowe odcinki 1. sezonu kanał CBS Reality zaprasza od 1 maja w każdy wtorek o 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Program „Bliźniacze zło” przygląda się rozpowszechnionym przekonaniom, wedle których bliźnięta czują, gdy temu drugiemu zadawany jest ból oraz które głoszą, że jeśli jedno z rodzeństwa zejdzie na złą drogę, to robi to z rozmachem – będzie sypiać z mężem swojej siostry, wrobi ją w morderstwo, ukradnie jej tożsamość, a nawet… powróci ze świata zmarłych. Wypowiedzi ekspertów rzucą światło na nietypowe zachowania przypisywane bliźniakom, a osoby im bliskie i świadkowie ich przestępstw podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z rodzeństwem.

W serii dokumentalnej psychologowie oraz eksperci od behawiorystki zastanowią się także nad mechanizmami determinującymi zachowanie bliźniąt, postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie, co stoi za tym, iż wchodzą oni na ścieżkę zbrodni, czy środowisko, w którym się wychowują wpływa na ich późniejsze zachowania czy braterska i siostrzana rywalizacja może doprowadzić do morderstwa?

W jednym z odcinków przedstawiona zostanie historia dwóch identycznych bliźniaków, których przestępstwa wstrząsnęły Nowym Jorkiem – Stephena i Roberta Spahalskich. Chociaż obaj byli mordercami, to nigdy razem nie popełnili żadnego zabójstwa. Już jako nastolatkowie, bracia Spahalscy trudnili się drobnymi przestępstwami wykorzystując do ich popełniania swe ponad przeciętne zdolności fizyczne i atletyczne. Stephen jako pierwszy odebrał życie drugiemu człowiekowi i za to wylądował za kratkami. W tym czasie Robert kontynuował zbrodnicze życie i ostatecznie stał się seryjnym zabójcą brutalnie mordując cztery osoby, w tym swą ówczesną partnerkę. Za te przestępstwa został skazany na 100 lat pozbawienia wolności. Nietypowego smaczku całej historii dodaje fakt, że w pewnym momencie bracia odsiadywali wyroki w tym samym więzieniu, nie zdając sobie z tego sprawy.

Co ciekawe, jeden z braci – Stephen – nigdy nie wiedział o zbrodniach Roberta. Dowiedział się o nich kilka lat później w trakcie pobytu za kratkami. W jednym z wywiadów udzielonych prasie już po wyjściu z więzienia stwierdził, że przez cały czas myślał, że to on jest jedynym mordercą w rodzinie. Gwałtowna podróż tych dwóch braci bliźniaków od identycznych dzieci do identycznych zabójców rodzi trudne pytania o samą naturę zła: czy ono się rodzi, czy jest tworzone?

Na premierę 1. sezonu serii „Bliźniacze zło”, zapraszamy 1 maja o 21:00. Kontynuacja 1. sezonu w kolejnym miesiącu.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *