Blues-rockowa grupa Duch Delta na koncercie w radiowej Trójce i online

Trójka zaprasza na radiowy debiut młodej grupy Duch Delta, która wystąpi w niedzielę 9 maja w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja wydarzenia od godz. 19.05 na antenie Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Grupa Duch Delta pochodzi z Częstochowy, a nazwa trio nawiązuje do kolebki bluesa, czyli Delty Missiisipi na Południu USA. Zespół zaczynał w garażu, grając korzennego bluesa rodem z lat 50. i 60.

Z czasem Łukasz Skiba (gitara, wokal), Borys Sławenta (bębny), Jacek Czekaj (bas) zmienili swoje brzmienie, podążając w bardziej współczesnych kierunkach. W ich muzyce pojawiło się więcej dźwięków gitar i rockowych aranżacji w amerykańskim stylu. – Zespół w jasny sposób rozwiązuje kombinacje retro i współczesnych brzmień nie tracąc pierwiastka vintage, dzięki czemu starodawna patyna brzmień jest ozdobiona znacznie bogatszą paletą kolorów niż prosty, dwukolorowy gradient – piszą krytycy o twórczości Delty Blues.

W trakcie występu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej formacja wykona swój przekrojowy materiał koncertowy, w którym znajdą się na pewno dwa najbardziej znane, singlowe utwory: „Armaty” oraz „Pies”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *