Bogusław Linda nagrodzony za Teatr Telewizji (zdjęcie)

Nagrodę dla najlepszego pierwszoplanowego aktora przyznano Bogusławowi Lindzie za rolę w „Bezdechu” w reż. Andrzeja Barta podczas tegorocznej edycji Festival Brasil de Cinema Internacional.

Tytułowy „Bezdech” to krótki moment zawieszenia między życiem a śmiercią. Jerzy (Bogusław Linda), światowej sławy polski reżyser, który od wielu lat mieszka i tworzy w Hollywood, pojawia się niespodziewanie w Warszawie. W swojej wędrówce po mieście odnajduje syna, którego nigdy nie widział, odwiedza ojca, rozmawia o śmierci ze słynnym filozofem, a także z pisarzem Tadeuszem Konwickim, spotyka przyjaciół, wrogów i dawne miłości. Niczym wolterowskiemu Kandydowi przyjdzie mu dziwić się, cieszyć, ale i przerażać

„Bezdech” został wysoko oceniony podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie, gdzie przyznano mu nagrody za oryginalny współczesny polski tekst dramatyczny, muzykę, montaż, za najlepszą rolę męską dla Bogusława Lindy oraz szereg wyróżnień aktorskich. Laur w Brazylii jest kolejnym sukcesem tej znakomitej produkcji.

lindanagroda

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *