Boże Narodzenie z Polsatem czyli Wielkie kolędowanie

Jak co roku, 24 grudnia w Wigilię Bożego Narodzenia, na antenie Telewizji Polsat zobaczymy dwa wyjątkowe wydarzenia: „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II” w stulecie urodzin Papieża oraz najpiękniejsze kolędy zaśpiewane przez Artystów we wnętrzach Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Kolędować będą m.in. sanah, Enej, Eleni, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski, Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Stanisława Celińska czy Sebastian Karpiel-Bułecka.

Sprawdź godziny emisji „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II” w PROGRAMIE TV

Ten rok z pewnością nie należał do najłatwiejszych. A tegoroczne Boże Narodzenie będzie inne niż poprzednie. W tym trudnym czasie pamiętajmy o tym, co najważniejsze, i mimo wszystko cieszmy się najpiękniejszą, magiczną chwilą w roku! A nic tak nie wprowadza w wyjątkowy świąteczny nastrój jak… kolędowanie! Jesteśmy z Wami od lat, więc i teraz nie mogło nas zabraknąć w Waszych domach! Dlatego zapraszamy Was do wspólnego kolędowania z Polsatem i wyjątkowymi Gwiazdami.

Sprawdź godziny emisji „Wielkie kolędowanie z Polsatem” w PROGRAMIE TV

„Wielkie kolędowanie z Polsatem” rozpoczniemy o godzinie 15:45 premierowym koncertem „Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II” w stulecie urodzin Papieża! To niepowtarzalne wydarzenie to nie tylko „wspólny” koncert Jana Pawła II i Golec uOrkiestry. To również niezwykle ciepły i wzruszający zapis, pokazujący w jakich okolicznościach kolędy i pastorałki śpiewał Jan Paweł II oraz dlaczego tak bardzo je uwielbiał.

Koncert będzie niezwykłym i unikatowym programem o Świętym Janie Pawle II. Istotą tego osobliwego przedsięwzięcia jest połączenie nieznanych dotąd nagrań audio z zarejestrowanym głosem Jana Pawła II, w których słyszymy jak Papież Polak śpiewa kolędy. Głos Świętego połączony z muzycznymi aranżacjami zespołu Golec uOrkiestra da widzowi wrażenie, jakby Jan Paweł II był z nami i wspólnie kolędował. Materiał z głosem Papieża został poddany technicznej obróbce (wyczyszczony z szumów, odpowiednio wystrojony oraz wyrównany brzmieniowo) i użyty w każdej z kolęd. Jan Paweł II będzie śpiewał fragment danej kolędy, a towarzyszyć mu będzie, grana na żywo, zawsze poruszająca muzyka braci Golec.

Podczas koncertu usłyszymy, aż 15 najpiękniejszych kolęd, które zostaną wykonane przez zespół Golec uOrkiestra, Jana Pawła II oraz dzieci z Fundacji Braci Golec. Znajdzie się wśród nich kolęda, którą Jan Paweł II zawsze rozpoczynał swoje kolędowanie, czyli „Wśród nocnej ciszy” i pastorałka, do której układał dodatkowe zwrotki „Oj maluśki, maluśki”. Zagrane zostanę również najbardziej znane kolędy takie jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mizerna cicha”, ale również piękne, polskie pastorałki – „Północ już była”, „Dnia jednego o północy”czy „Przylecieli aniołkowie”.

Następnie o godzinie 16:45 usłyszymy najpiękniejsze bożonarodzeniowe pieśni, które w tym roku wybrzmią w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu. Przeniesiemy się do przepięknego drewnianego Kościoła z XVIII wieku. Jego bogate wnętrze zdobią przepiękne malowidła ścienne projektu o. Jana Niezabitowskiego, mariańskiego malarza. W tym najważniejszym dniu w roku kolędować będą: sanah, Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Enej, Igor Herbut, Sebastian Karpiel-Bułecka, Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan, Zazula, Eleni, Arka Noego, Hanna Banaszak, Stanisława Celińska, Andrzej Lampert oraz Katarzyna Mosek. Usłyszymy kolędy, takie jak: Oj Maluśki Maluśki, Triumfy Króla Niebieskiego, Mizerna Cicha, Gdy się Chrystus Rodzi czy Lulajże Jezuniu. O oprawę muzyczną zadba Grott Orkiestra pod kierownictwem Michała Grotta.

Sprawdź ofertę Polsatu na Wigilię w PROGRAIE TV

Kolędowanie rozpoczniemy już od 12:30. Przypomnimy najpiękniejsze kolędy z poprzednich lat, czyli koncerty, które zostały zarejestrowane w kościołach w Częstochowie (Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze), Warszawie (Parafia Katedralna pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika oraz Parafia Bł. E. Detkensa Kościół Pokamedulski), Krakowie (Uniwersytecka Kolegiata Świętej Anny w Krakowie oraz Bazylika Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu) oraz Świętej Lipce (Sanktuarium Maryjne o. Jezuici).

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *