British Speedway Elite League od środy w Eleven Sports

W środę Eleven Sports przeprowadzi pierwszą transmisję z British Speedway Elite League – jednej z najlepszych żużlowych lig na świecie. Kibice speedwaya będą mogli obejrzeć rywalizację pomiędzy Leicester Lions i Swindon Robins.

Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Fani sportów motorowych zobaczą na torze aż trzech żużlowców z Polski. Zawodnikami Leicester Lions są doświadczeni Sebastian Ułamek i Grzegorz Walasek, którzy mają za sobą liczne starty w najważniejszych międzynarodowych turniejach. Ułamek przez siedem sezonów rywalizował z najlepszymi żużlowcami świata w Speedway Grand Prix. Walasek dwa razy triumfował w Speedway World Cup jako zawodnik reprezentacji Polski. Trzecim Polakiem w drużynie Lions jest utalentowany Szymon Woźniak.

W ekipie Swindon Robins jeździ najlepszy żużlowiec ubiegłego sezonu British Speedway Elite League, Jason Doyle, który w zeszłym roku uzyskał najwyższą średnią zdobytych punktów w jednym meczu.

Spotkanie Leicester Lions – Swindon Robins będą komentować Michał Korościel, dziennikarz Radia ZET i Adam Skórnicki, były zawodnik klubów British Speedway Elite League.

Sebastian Ułamek, Grzegorz Walasek i Szymon Woźniak to nie jedyni Polacy występujący w British Speedway Elite League. Barwy broniących tytułu Poole Pirates reprezentuje Krzysztof Buczkowski. Liderem Coventry Bees jest Krzysztof Kasprzak, któremu towarzyszy zdolny młodzieżowiec Kacper Woryna. Natomiast zawodnikiem Lakeside Hammers jest Piotr Świderski.

W tym sezonie w British Speedway Elite League rywalizuje osiem drużyn. W fazie zasadniczej każdy zespół rozegra cztery mecze z każdym z przeciwników (dwa razy u siebie i dwa razy na wyjeździe). Do play-off awansują cztery najlepsze ekipy, z których wyłoniony zostanie mistrz.

Źródło: ELEVEN SPORTS NETWORK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *