British Speedway Elite League w ELEVEN SPORTS NETWORK

ELEVEN SPORTS NETWORK podpisała wieloletnią umowę z Pitch International na transmisje z British Speedway Elite League na wyłączność na terenie Polski.

British Speedway Elite League to najlepsza liga żużlowa w Wielkiej Brytanii. Występuje w niej wielu Polaków, m.in. Krzysztof Buczkowski, reprezentujący zespół mistrza kraju, Poole Pirates. Polscy kibice będą mogli śledzić poczynania także innych rodaków startujących w British Speedway Elite League: byłego wicemistrza świata Krzysztofa Kasprzaka i obiecującego młodzieżowca Kacpra Woryny, którzy jeżdżą w barwach ubiegłorocznego półfinalisty, Coventry Bees, a także Grzegorza Walaska i Szymona Woźniaka z Leicester Lions.

Żużel to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisanej umowy. Jestem przekonany, że transmisje z British Speedway Elite League dostarczą naszym widzom wielkich emocji – mówi Danny Menken, dyrektor zarządzający grupy ELEVEN SPORTS NETWORK. – Kibice sportów motorowych będą mogli dopingować wielu polskich zawodników występujących w tych rozgrywkach. Pojawienie się żużla na antenie ELEVEN SPORTS NETWORK w Polsce jest kolejnym dowodem na to, że dopasowujemy program naszych kanałów do gustów kibiców z kraju, w którym je nadajemy.

Rywalizacja w British Speedway Elite League odbywa się od marca do października. W edycji 2016 weźmie udział osiem ekip. W trakcie fazy zasadniczej każda drużyna spotka się z każdym przeciwnikiem czterokrotnie (dwa razy u siebie i dwa na wyjeździe). Z zespołów czołowej czwórki utworzone będą pary play-off. Zwycięzcy półfinałów spotkają się w Wielkim Finale, na który będzie składał się mecz i rewanż.

Oprócz meczów żużlowych kibice Eleven i Eleven Sports mogą emocjonować się także ligowymi i pucharowymi rozgrywkami piłkarskimi, jak np.: hiszpańską LaLiga, włoską Serie A TIM, francuskimi Ligue 1 i Pucharem Ligi oraz brytyjskimi Emirates FA Cup, Capital One Cup i Sky Bet Championship. Za pośrednictwem kanałów Eleven i Eleven Sports można również oglądać mecze Scottish Professional Football League i Jupiler PRO League. ELEVEN SPORTS NETWORK transmituje też mecze Velux EHF Champions League piłkarzy ręcznych, NFL i tenisowe turnieje ATP 250.

Źródło: ELEVEN SPORTS NETWORK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *