Cała prawda o rekinach podczas „Tygodnia z rekinami” na kanale Nat Geo Wild

Będzie się działo! Tydzień z rekinami wraca na antenę Nat Geo Wild. Przygotujcie się na emocjonujące doznania i solidną dawkę informacji o tych niezwykłych drapieżnikach. Zobaczcie najnowsze odkrycia badaczy i poznajcie rekiny w całym ich majestacie.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo Wild

W tym roku po raz kolejny skoczyliśmy na głęboką wodę, by zaprezentować naszym widzom najlepsze programy o rekinach. Nie mamy czasu do stracenia. Musimy jak najszybciej zaapelować do świata i ruszyć na ratunek tym ginącym gatunkom – Geoff Daniels, wiceprezes i dyrektor generalny Nat Geo Wild.

W ramach „Tygodnia z rekinami” pokażemy na antenie Nat Geo Wild pokaźną liczbę dokumentów o tych fascynujących drapieżnikach. W premierowym programie „700 rekinów” widzowie zobaczą materiały filmowe, przedstawiające wyjątkowe polowanie tych gigantów. W dokumencie „Rekiny rządzą!” eksperci wyjaśnią, gdzie znajduje się prawdziwy „raj dla rekinów”, zamieszkany przez największe na świecie ryby z tego gatunku. „Rekin kontra tuńczyk” pokaże z kolei, jakie cechy sprawiają, że rekin znajduje się na górze oceanicznego łańcucha pokarmowego. Jego ofiarą pada czasem, choć wcale nieczęsto, także człowiek. „Atak rekina” wyjaśnia, dlaczego dochodzi do takich tragicznych wypadków. Przygotuj się na pięciodniową podmorską podróż, która przyprawi Cię o mocniejsze bicie serca.

Dlaczego poświęcamy rekinom cały tydzień?

Kanał Nat Geo Wild co roku przygotowuje dla swoich widzów „Tydzień z rekinami”, by oprócz rozrywki dostarczyć im wiedzę na temat tych niezwykłych zwierząt, których przetrwanie zależy od dobrej kondycji naszej planety. W ramach działań, mających na celu ochronę Ziemi, National Geographic uruchomił niedawno wieloletni globalny program Planeta albo plastik? Jego celem jest ograniczenie wyrzucanych przez nas jednorazowych plastikowych opakowań, które zanieczyszczają oceany na całym świecie. Jeśli uda się zrealizować ten cel, możemy uratować przed okrutną śmiercią miliony morskich zwierząt, które giną uduszone w plastikowych torbach lub po zjedzeniu plastikowych opakowań. Program ma także sprawić, że morskie ekosystemy i wszystkie stworzenia, których istnienie od nich zależy, będą w znacznie lepszej kondycji. Aby dowiedzieć się więcej na temat inicjatywy Planeta albo plastik? odwiedź stronę: NatGeo.com/planetorplastic.

„Tydzień z rekinami” – premiery codziennie od poniedziałku 16 lipca do piątku 20 lipca od godziny 18:00 na kanale Nat Geo Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *