Cannes 2014 w „Kocham Kino”

Wszystko, co wydarzy się podczas festiwalu filmowego w Cannes 2014 znajdzie się w dwóch kolejnych edycjach magazynu filmowego „Kocham Kino” w TVP2 HD. Grażyna Torbicka rozmawiać w nim będzie m.in. z Catherine Deneuve , Kenem Loachem, Davidem Cronnebergiem czy braćmi Dardenne.

Cannes – po raz 18. relacjonowane przez „Kocham Kino” w TVP2 – ma dwa oblicza i w tym popularnym magazynie oba są zawsze bogato reprezentowane. Jedno to magiczny, czerwony dywan, na którym pojawia się cały filmowy świat: wielkie gwiazdy, wybitni reżyserzy i producenci. To swoiste targowisko próżności, bogactwo strojów, niekonwencjonalne zachowania, setki fotoreporterów i ekip telewizyjnych z całego świata, tysiące fanów, którzy czekają godzinami na swoją ukochana gwiazdę. Tę atmosferę „Kocham kino” pokazuje, bo to fenomen dziesiątej muzy – całkowite uzależnienie artystów od widzów i widzów od artystów.

Drugie oblicze Cannes to światowe premiery filmów najciekawszych współczesnych reżyserów. Pokazy oblegane przez tłumy dziennikarzy i krytyków z całego świata i gorące dyskusje podczas konferencji prasowych. „Kocham kino” relacjonować będzie te najciekawsze konferencje oraz przedstawi wybranych twórców w ekskluzywnych wywiadach jakie Grażyna Torbicka przeprowadzi miedzy innymi z: Catherine Deneuve, Andre Techinem, Kenem Loachem, Davidem Cronnebergiem, Atomem Egoyanem, braćmi Dardenne, Mike’em Leighiem, i wieloma innymi.

„Kocham Kino” w niedzielę, 18 maja o godzinie 23:10, czyli czwartego dnia festiwalu, zawierać będzie relacje z otwarcia Festiwalu w Cannes i oceny pierwszych filmy w konkursie oraz podsumowanie Festiwalu Planete Doc – który zakończy się w Warszawie 17 maja.

„Kocham Kino” w niedzielę, 25 maja o godzinie 23:20, czyli tuż po zakończeniu festiwalu, pozwoli przedstawić laureatów tegorocznego festiwalu, komentarze i podsumowanie całego festiwalu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *