Cartoon Network zapowiada nowy serial „OK K.O.! Let’s Be Heroes”

Cartoon Network zapowiada nowy serial animowany „OK K.O.! Let’s Be Heroes”. Produkcja opowiada o ekscytujących przygodach K.O., pozytywnie nastawionego do życia chłopaka, który stara się doskonalić swoje umiejętności w oryginalnym świecie pełnym przyjaciół i wrogów.

Równolegle, we współpracy ze studiem Capybara Games, trwają prace nad dedykowaną grą video związaną z serialem. Cartoon Network Studio postanowiło pracować ze środowiskiem graczy, aby mogły powstać treści dostępne na wielu platformach. W czasie zeszłorocznego Game Jam, niezależni deweloperzy zostali poproszeni o stworzenie gier z bohaterami serialu. Z kolei w trakcie imprezy Animation Jam, uczestnicy mieli za zadanie wykonać krótką, piętnastosekundową animację ze świata „OK K.O.! Let”s Be Heroes”. W zeszłym roku zadebiutowała również pełnoprawna gra mobilna „OK K.O.! Lakewood Plaza Turbo”, a wszystko dzięki nagrodzonemu Emmy programowi wsparcia niezależnych autorów, prowadzonemu przez Cartoon Network.

Ta premiera to zwieńczenie unikalnego, multimedialnego procesu twórczego. W jego wyniku powstał wieloplatformowy i ekscytujący świat, który z pewnością zaangażuje fanów na całym świecie – mówi Rob Sorcher, chief content oficer, Cartoon Network.

Według mnie gry i animacje mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Ich głównym celem jest dobra zabawa! „OK K.O.!” to inspirowany grami komputerowymi świat wyrażony językiem animacji. Tak naprawdę to wielki plac zabaw pełen walczących z robotami superbohaterów! – mówi twórca serialu, Ian Jones-Quartey.

Akcja „OK K.O.! Let’s Be Heroes” rozgrywa się w Lakewood Plaza, galerii dla superbohaterów, gdzie K.O. i jego drużyna bez przerwy próbują zaimponować innym i awansować na kolejny poziom umiejętności. Muszą stawić czoło wielu wyzwaniom, w tym niecnym planom złego Lorda Boxmana, który chce zniszczyć Lakewood Plaza. Amerykańska premiera serialu jest zaplanowana na lato.

Ian James-Quartey dołączył do rodziny Cartoon Network w 2010 roku jako artysta pracujący przy Secret Mountain Fort Awesome. Ostatnio pracował jako producent wykonawczy nominowanego do nagrody Emmy serialu „Steven Universe”. Jest absolwentem nowojorskiej School of Visual Arts.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *