CBS Reality z własną produkcją „Horror przemocy domowej”

Statystyki są nieubłagane: tylko w 2017 r. ofiarą przemocy domowej w Polsce padło niemal 70 tysięcy kobiet. Co roku z ręki partnera lub małżonka ginie około 150 kobiet – to trzy śmierci tygodniowo. W dokumencie „Horror przemocy domowej”, będącym produkcją własną CBS Reality, widzowie poznają historie dwóch kobiet, które otarły się o śmierć w swoich wypełnionych terrorem związkach. Program pokaże ponadto, jakie schematy i znaki ostrzegawcze są obecne w niemal każdym związku naznaczonym przemocą oraz wyjaśni, jakimi cechami wyróżniają się zazwyczaj osoby skłonne do jej stosowania. Na podejmujący niezwykle trudną i ważną tematykę film kanał CBS Reality zaprasza 16 kwietnia o 21:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Złamane żebra, przebite płuco, rozcięty łuk brwiowy, obrzęk mózgu – to tylko część obrażeń, z jakimi Jemma Cadle trafiła do szpitala. Wbrew pozorom nie była ofiarą strasznego wypadku samochodowego, jednak sprawcą tych obrażeń był były partner kobiety, który zaledwie kilka miesięcy wcześniej deklarował jej dozgonną miłość i obsypywał ją prezentami. Jak w takim razie doszło do sytuacji, w której Jemma niemal zginęła z ręki mężczyzny, którego znała niemal od dziecka? W podobnej sytuacji znalazła się Samantha Howlett – jej oprawcą był z kolei jej mąż, z którym miała dwoje dzieci. Wychodząc za niego, Samantha w najmniejszym stopniu nie podejrzewała, że w przyszłości będzie bita, zastraszana i poniżana. Obie kobiety opowiedzą o kolejnych stadiach swoich relacji z agresorami, swoich uczuciach i obawach związanych z doznawaną przemocą oraz o tym, w jaki sposób udało im się odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

W programie usłyszymy także wypowiedzi ekspertów z pola kryminologii i przemocy domowej – będą to m.in. Jane Monckton-Smith oraz nadkomisarze policji Jo Smith i Julia Jacobs, które wyjaśnią, z jakimi wyzwaniami łączy się prowadzenie tego typu spraw przez policję. Ekspertki wyjaśnią, jakie zachowania we wczesnych fazach związku mogą być predykatorem przemocy, a także opowiedzą o tym, do jakich czynów posunąć się mogą przemocowcy w celu uzyskania kontroli nad życiem swoich ofiar. Poruszone ponadto zostaną takie kwestie, jak wpływ przemocy domowej na społeczeństwo, projekty nowego prawa, które miałoby ułatwić walkę z takimi zachowaniami oraz organizacje, do jakich mogą zwrócić się ofiary przemocy w celu uzyskania wsparcia.

Na premierę filmu dokumentalnego „Horror przemocy domowej”, będącego produkcją własną CBS Reality, zapraszamy 16 kwietnia o 21:00. Powtórna emisja programu w nocy z 17 na 18 kwietnia o 1:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *