CBS Reality z własną produkcją „Nastoletni mordercy”

Czas dorastania kojarzy się zazwyczaj ze stanem radosnego niepokoju – to ten okres w życiu, kiedy zakochujemy się po raz pierwszy, tworzymy przyjaźnie na całe życie, podejmujemy pierwsze poważne decyzje. Wydaje się wręcz niemożliwe, aby młodzi ludzie, którzy dopiero wchodzą w życie, byli zdolni kogoś zamordować. Niestety, jest to złudne wrażenie – niektórzy nastolatkowie są w stanie zabijać, czasem nawet własnych rodziców. O takich właśnie jednostkach opowie serial dokumentalny „Nastoletni mordercy”. CBS Reality na premierowe odcinki serii będącej produkcją własną stacji zaprasza od 28 maja, w każdą niedzielę o godzinie 22:00.

Sprawdź godziny emisji serii „Nastoletni mordercy” w PROGRAMIE TV

Każdy z odcinków przedstawiać będzie przypadek jednego nastoletniego zabójcy. Poprzez zeznania kluczowych świadków, archiwalne nagrania oraz rekonstrukcje wydarzeń, program tworzy niezwykle przenikliwe portrety nastoletnich morderców, skupiając się na ich dzieciństwie, relacjach z najbliższymi oraz tym, co ostatecznie skłoniło ich do popełnienia zbrodni. Czy nastoletni mordercy to wcielone zło czy też ofiary wadliwego systemu społecznego i środowiska, w którym wzrastali? Czy nastolatkowie – istoty, które nie miały szansy się w pełni ukształtować – powinni zostać obarczeni pełną odpowiedzialnością za swoje czyny? Na te i wiele innych trudnych pytań postarają się odpowiedzieć twórcy programu.

W pierwszym odcinku zostanie przedstawiona sylwetka Jamesa Fairweathera, który w wieku 15 lat zamordował dwójkę zupełnie nieznajomych mu osób. W końcu – po 14-miesięcznym śledztwie – został aresztowany przez policję i skazany na dożywocie. Fairweather usiłował dowieść, że w trakcie popełniania morderstw był niepoczytalny i to „głosy” zmusiły go do dokonania zbrodni, jednak sąd nie dał wiary jego zapewnieniom.

Ostatni odcinek poświęcony zostanie morderstwu, które w 2005 roku wstrząsnęło całą Polską – w lutym tamtego roku zwłoki Zdzisława Beksińskiego, znanego malarza turpistycznych obrazów, zostały znalezione w jego warszawskim mieszkaniu. Wkrótce Robert Kupiec, 19-letni uczeń liceum, i jego 16-letni kuzyn Łukasz K., zostali aresztowani w związku z zabójstwem. Robert, syn długoletniego znajomego malarza, w trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia zbrodni. Jak się okazało, morderca udał się wraz z kuzynem do mieszkania Beksińskiego, by pożyczyć od malarza kilkaset złotych. Kiedy malarz odmówił i usiłował zadzwonić do ojca nastolatka, by powiadomić go o zajściu, licealista zamordował starszego pana, zadając mu wiele ciosów nożem w pierś oraz w głowę. W 2006 roku Robert został skazany na 25 lat więzienia, jednak niektóre pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi – np. o to, jak to możliwe, że nastolatek był zdolny zamordować wieloletniego przyjaciela ojca z tak błahego powodu, jak odmowa udzielenia pożyczki.

Serial dokumentalny „Nastoletni mordercy” przybliża widzom tematy, które są niezwykle trudne – dostarcza przy tym jednak wiarygodnych interpretacji zdarzeń powołując się na doświadczonych ekspertów z różnych dziedzin nauki oraz opinie ludzi, których te wydarzenia bezpośrednio dotyczyły.

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Nastoletni mordercy” CBS Reality zaprasza od 28 maja, w każdą niedzielę o godzinie 22:00. Kontynuacja w czerwcu.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *