Ceremonia otwarcia Igrzysk na antenie TVP1/HD

Dziś o godzinie 14:30 odbyła się inauguracja studia olimpijskiego Londyn 2012, a już w piątek, 27 lipca br., Telewizja Polska zaprosi widzów na transmisję z ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie. To będzie wielkie widowisko, wyreżyserowane przez Daniela Boyle’a – laureata Oscara za film „Slumdog”. Na Stadionie Olimpijskim pojawią się wielkie gwiazdy, jak Paul McCartney czy Daniel Craig. Transmisja w TVP1/HD (studio od godziny 21:35) – początek ceremonii o godzinie 22:00

Ceremonia – choć jej jest scenariusz jest okryty wielką tajemnicą – ma rozpocząć się bardzo spektakularnie. Na stadionie wyląduje śmigłowiec z Jamesem Bondem na pokładzie. Zagra go najprawdopodobniej aktualny odtwórca agenta 007 – Daniel Craig, który uderzając w potężny 27-tonowy dzwon rozpocznie wielkie widowisko.

Spektakl pokrótce opowie o historii Wielkiej Brytanii. W ceremonii wystąpi niemal 15 tysięcy statystów (uszyto dla nich 25 tysięcy kostiumów) a także… 70 owiec, 12 koni, 10 kur, po 3 krowy i psy oraz 2 kozy. Widowisko nawiąże do „Burzy” Williama Shakespare’a (pojawią się sztuczne chmury) – widzowie i telewidzowie usłyszą więc fragmenty słynnego dramatu, które odczyta Kenneth Brannagh. Ponadto na stadionie wystąpią znamienite, brytyjskie gwiazdy – Paul McCartney, Rolling Stones czy Sex Pistols.

Jednym z elementów widowiska będzie przemarsz wszystkich reprezentacji, biorących udział w Igrzyskach. Na czele polskich sportowców będzie szła z flagą naszego kraju Agnieszka Radwańska. Całe widowisko potrwa około trzech godzin, a jego koszt wyniesie 34 miliony euro. O północy zapłonie znicz olimpijski.

Ceremonię otwarcia z Londynu skomentują: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński. Studio w Warszawie poprowadzą: Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski. Wśród gości znajdą się byli sportowcy: dwukrotny wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów (Sydney 2000 i Pekin 2008) Szymon Kołecki oraz halowy mistrz Europy i świata w lekkoatletycznym siedmioboju, olimpijczyk z 1996 roku z Atlanty – Sebastian Chmara. W studiu przed ceremonią zostaną pokazane liczne materiały, m.in. o tajemnicach otwarcia igrzysk w Londynie, zapaleniu znicza i polskich chorążych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *