TVP2/HD z festiwalem „Dwa Brzegi”

Telewizja Polska zapowiada, na najbliższą sobotę, szóstą edycję Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą. Relacja z najważniejszych festiwalowych wydarzeń będzie miała miejsce na antenie TVP2/HD.

W niedzielę 29 lipca w TVP2/HD wielka gratka dla miłośników gorącego hiszpańskiego flamenco. Tego dnia TVP2/HD wyemituje – zarejestrowany zaledwie dzień wcześniej – wyjątkowy koncert otwarcia festiwalu Dwa Brzegi w wykonaniu słynnego DIEGO EL CIGALA z zespołem. Będzie to pierwszy w Polsce występ tego wyjątkowego, hiszpańskiego wokalisty. Diego El Cigala czerpie inspiracje z muzyki flamenco, nadając jej własne, niepowtarzalne brzmienie i interpretację. Międzynarodową sławę przyniósł mu album „Lacrimas Negras”. Za krążek „Cigala&Tango” otrzymał prestiżową nagrodę Latin Grammy. Początek koncertu Diego El Ciagala na antenie TVP 2/HD w najbliższą niedzielę o godzinie 23:30.

Kolejnym ważnym Dwójkowym wydarzeniem tegorocznego festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu będzie spotkanie z twórcami „Paradoksu” – nowego serialu sensacyjno-kryminalnego Telewizji Polskiej, który od września w czwartkowe wieczory będzie można oglądać na antenie TVP 2/HD. Aktorzy: Bogusław Linda, Anna Grycewicz, Cezary Łukaszewicz, a także reżyser Borys Lankosz i scenarzysta Igor Brejdygant spotkają się z festiwalową publicznością w sobotę 28 lipca o godzinie 14:00. Relacje ze spotkania będzie można obejrzeć w weekendowych wydaniach „Panoramy”, a także w dwójkowym magazynie „WOK – Wszystko o Kulturze”. Goście Dwóch Brzegów pojawią się także w sobotnich wydaniach magazynu „Pytanie na śniadanie”, który od pierwszego dnia imprezy będzie podglądać i komentować nie tylko oficjalne, ale również zakulisowe festiwalowe życie.

Z nieco innej perspektywy festiwalowi przyglądać się będzie Dwójkowy magazyn „WOK – Wszystko o Kulturze”. W wydaniach 29 i 30 lipca, a także 1 sierpnia nie zabraknie rozmów z wybitnymi postaciami kina i filmu, goszczącymi w Kazimierzu oraz relacji z najbardziej oczekiwanych festiwalowych wydarzeń i projekcji, nie wyłączając premierowych pokazów filmów, które zdobywały nagrody na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, m.in. w Cannes i Berlinie. Hasłem tegorocznej edycji festiwalu DWA BRZEGI 2012 jest „Filozofia buntu” – Buntu rozumianego w sensie pozytywnym. Buntu, jako zjawiska negującego to, co złe, zastygłe, buntu niosącego zmiany i wywołującego ożywienie – wyjaśnia Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna festiwalu Dwa Brzegi.

Festiwal Dwa Brzegi na antenie TVP2/HD:

Niedziela (29 lipca)
Koncert otwarcia Diego El Cigala, godzina 23:30

Sobota (28 lipca oraz 4 sierpnia)
„Dwa Brzegi” w magazynie „Pytanie na śniadanie”, pomiędzy godziną 8:30 a 10:45

29, 30 lipca oraz 1 sierpnia
„Dwa Brzegi” w magazynie „WOK – Wszystko o Kulturze”

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *