Tydzień z Bogusławem Lindą w TVP Kultura

TVP Kultura zaprasza na Tydzień z Gwiazdą, którego bohaterem, od 30 lipca do 3 sierpnia, będzie Bogusław Linda uznawany za jednego z największych twardzieli polskiego kina.

Utożsamiany przede wszystkim z rolami cyniczno-wrażliwych twardzieli z filmów Władysława Pasikowskiego, Bogusław Linda ma na koncie wiele ról w zupełnie innym emploi. Wybitne kreacje stworzył w filmie Agnieszki Holland „Kobieta samotna”, „Matce Królów&” Janusza Zaorskiego czy „Przypadku” Krzysztofa Kieślowskiego. Potrafił zaskoczyć widzów liryzmem w filmie Macieja Ślesickiego „Tato”, w którym zagrał samotnego ojca walczącego o prawo do opieki nad córką. To właśnie ten film 30 lipca rozpocznie przegląd ról Bogusława Lindy w TVP Kultura.

W ramach Tygodnia z Gwiazdą zaprezentujemy również film „Prowokator” w reżyserii Krzysztofa Langa, „Kobietę samotną” Agnieszki Holland, „Jasne, błękitne okna” – film w reżyserii Lindy oraz „Jańcio Wodnika” Jana Jakuba Kolskiego. Aktora poznamy również od prywatnej strony w archiwalnych programach publicystycznych emitowanych przed filmami.

Tydzień z Gwiazdą w TVP Kultura

Bogusław Linda, od 30 lipca do 3 sierpnia, od godziny 19:00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *