Chango Spasiuk w Dwójce

W środę, 11 marca 2015 roku o godzinie 19:30, Program 2 zaprasza do Studia Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego na koncert Chango Spasiuka z zespołem. Podczas wieczoru zabrzmi chamamé, muzyka północnej Argentyny i regionu Misiones. Transmisja na antenie Dwójki.

Chango Spasiuk to jeden z najważniejszych przedstawicieli nowej argentyńskiej muzyki folkowej. Podstawą jego twórczości jest chamamé, tradycyjna muzyka jego ojczyzny, północno-argentyńskiego regionu Misiones. Chango Spasiuk jest artystą, który wprowadził chamamé na światowe estrady – gdzie koncertuje intensywnie od 2001 roku. Udało mu się przekształcić ludowy styl argentyński w wysoko rozwiniętą formę sztuki. Jest często porównywany ze swoim sławnym krajanem – Astorem Piazzollą, który niegdyś połączył tango z jazzem i elementami muzyki klasycznej.

Wykonawcy: Chango Spasiuk (akordeony), Marcos Villalba (instrumenty perkusyjne, gitara), Diego Arolfo (śpiew, gitara), Pablo Farhart (skrzypce).

„Argentyńskie chamamé” – 11 marca, godzina 19:30, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *