Chillizet z cyklem programów o depresji

Chillizet włącza się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją. 28 stycznia rusza weekendowy cykl specjalnych audycji „Plac zabaw” poświęconych depresji u młodzieży.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na depresję cierpi ponad 350 milionów osób. Jej objawy są co raz bardziej powszechne. Dotyka zarówno dorosłych jak i młodzież. Jest uznawana za czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. W każdą sobotę, od 28 stycznia do 18 lutego, po godz. 12:00 o jej przyczynach, objawach, rozpoznawaniu i leczeniu wraz z ekspertami będzie rozmawiać Magda Bauer w programie „Plac zabaw”.

Depresja to poważny problem społeczny współczesnego świata. Egalitarna choroba, która dotyka zarówno starszych jak i młodszych, kobiety i mężczyzn. Ciągle jednak jest lekceważona, a wiele przypadków nie zostaje zdiagnozowana. Z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją Chillizet wraz z zaproszonymi ekspertami chce włączyć się w akcję edukacyjną i przybliżyć tę tematykę naszym słuchaczom – mówi Dariusz Staniak, redaktor naczelny Chillizet.

Gospodyni audycji wraz ze swoimi gośćmi będzie poszukiwać odpowiedzi, jak odnaleźć się w obliczu depresji bliskiej, młodej osoby oraz czego w tym obszarze najbardziej dziś brakuje.

Wśród zaproszonych ekspertów znajdą się m.in. Aneta Matuszewska z telefonu zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i autorki książki „Nastolatki na krawędzi. Czego nie wiecie o problemach swoich córek” – Krystyna Romanowska oraz dr Agnieszka Dąbrowska.

Źródło: Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *