„Chiny: ukryte królestwa” na kanale National Geographic Wild

Chińską Republikę Ludową zamieszkuje blisko 1,5 miliarda ludzi. Nic dziwnego, że kojarzy się z przeludnionymi miastami, lasami drapaczy chmur i genialnymi wytworami ludzkiej cywilizacji – od Wielkiego Muru po współczesne superbudynki. Na powierzchni niemal 10 mln kilometrów kwadratowych znajdziemy jednak również zupełnie odmienne oblicza Chin. I to te pokaże widzom kanał National Geographic Wild. Poznamy dzikie, tajemnicze i władane przez pradawne siły natury ostępy oraz ich płochliwych mieszkańców.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic Wild w PROGRAMIE TV

„Gwiazdami” nowej serii National Geographic Wild są ikoniczne zwierzęta Chin – pantera śnieżna, lis tybetański czy panda wielka. Ta ostatnia będzie bohaterką pierwszego odcinka. Należy do gatunków szczególnie narażonych na wyginięcie, a jednym z czynników, który to powoduje jest działanie człowieka, który stopniowo ogranicza obszary, gdzie żyją pandy – górskie lasy bambusowe. Dzięki kamerze National Geographic Wild, widzowie będą mogli przyjrzeć się życiu majestatycznej, a przy tym wyjątkowo urokliwej pandy z bliska.

W trakcie pięcioodcinkowej podróży przez Chiny przemierzymy sięgające horyzontu równiny, lasy bambusowe, gęste dżungle, ogromne płaskowyże i najwyższe na świecie góry. Kanał National Geographic Wild pozwoli nam spotkać zwierzęta, które widuje się już niezwykle rzadko oraz zapewni widoki, które zapierają dech w piersiach. Każdemu, komu najludniejszy kraj świata kojarzy się z ulicznymi korkami, smogiem i niezliczonymi masami ludzi – seria otworzy oczy na jego różnorodność. Na przeciwległym biegunie supernowoczesnych miast, jak Shenzhen czy Szanghaj, leżą krainy mało poznane i zupełnie dzikie.

„Chiny: ukryte królestwa” to serial twórców ostatniego hitu wytwórni Disneynature – „Born in China” – i producentów popularnego programu „Dzikie Chiny”. Trudno o lepszą rekomendację!

Chiny: ukryte królestwa – premiery w soboty od 18 stycznia o godz. 16:00 na kanale National Geographic Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *