Cyfrowy Polsat i Plus zapowiadają wprowadzenie smartfonów z możliwością odbioru TV Mobilnej (grafiki)

Wkrótce Cyfrowy Polsat oraz Plus jako pierwsi na rynku polskim zaproponują klientom smartfony ze zintegrowanym tunerem DVB-T, które umożliwiają oglądanie kanałów nadawanych w ramach Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Dzięki nowym urządzeniom klient będzie mógł oglądać wszystkie bezpłatne kanały Naziemnej Telewizji Cyfrowej, zarówno w jakości SD, jak i HD, a także planowane jest wdrożenie dostępu do płatnej oferty usługi TV Mobilna, która dzisiaj oferuje pakiet 8 telewizyjnych i 12 radiowych kodowanych kanałów premium.

Zastosowanie w jednym urządzeniu technologii internetowej transmisji danych i DVB-T to najbardziej efektywny z punktu widzenia konsumpcji pasma sposób dostarczania użytkownikowi multimedialnej rozrywki. Dzięki zintegrowanemu tunerowi DVB-T klienci będą mieli dostęp w swoim smartfonie do szerokiej oferty telewizyjnej dostarczanej drogą rozsiewczą, która nie zajmuje pasma sieci telekomunikacyjnej, a jakość usługi zawsze będzie najlepsza – niezależnie od tego czy będzie z niej korzystał jeden czy kilka milionów użytkowników.

Przypomnijmy, że usługa TV Mobilna – działająca w technologii DVB-T – została uruchomiona 4 czerwca 2012 r. W jej ofercie znajdują się stacje z czterech kategorii tematycznych: sportowe Polsat Sport i Polsat Sport Extra, filmowe Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, informacyjna Polsat News, dziecięca Nickelodeon oraz rozgłośnie: RMF FM, RMF Maxxx, Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, Radio PiN, TOK FM, ROXY FM, Radio Złote Przeboje, Eska Rock, Radio Bajka, Moje Polskie Radio. Z TV Mobilnej można korzystać zarówno na wybranych urządzeniach przenośnych, jak i na domowym telewizorze. Dzisiaj do jej odbioru służą dwa dekodery – kieszonkowy M-T 5000 oraz domowy T-HD 1000 produkcji Cyfrowego Polsatu. Do korzystania z niej nie jest potrzebne połączenie z Internetem, co oznacza, że usługa nie wykorzystuje transferu danych i w związku z tym nie generuje opłat z tego tytułu. Jedynym ponoszonym przez użytkownika regularnie kosztem jest miesięczna opłata abonamentowa za pakiet kanałów kodowanych. Dekodery do odbioru TV Mobilnej dają dodatkowo dostęp do 23 ogólnodostępnych stacji (FTA) nadawanych w ramach multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, takich jak: Polsat, TVN, Polsat Sport News, TV4, TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVN 7, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Regionalna, TV6, TV Puls, PULS 2, Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka, TTV, TVP ABC, TV Trwam i Stopklatka TV.

Pakiet kanałów płatnych kodowany jest w systemie dostępu warunkowego holenderskiej firmy Irdeto, będącej jednym z liderów międzynarodowego rynku w dziedzinie zabezpieczania treści cyfrowych.

tvmobilnasmart1 tvmobilnasmart2 tvmobilnasmart3 tvmobilnasmart4

Źródło: Cyfrowy Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *