Cykl filmowy „Kryminalne zagadki Agathy Christie” w Romance TV

Agatha Christie to brytyjska autorka znanych na całym świecie powieści kryminalnych, które zyskały status najlepiej sprzedających się książek wszech czasów. Stworzyła kultowe do dziś postacie detektywów: belga Herkulesa Poirota, którego w sama określiła jako drażniącego i z tego powodu w ostatniej książce postanowiła uśmiercić oraz starszej panny Marple, której pasją było rozwiązywanie kryminalnych zagadek. Wydano ponad miliard egzemplarzy jej dzieł po angielsku, a kolejny miliard przetłumaczono na 45 języków obcych. Wiele z jej powieści i opowiadań zostało zekranizowanych, a obok filmów powstały seriale telewizyjne i słuchowiska radiowe. We wrześniu Romance TV z okazji 130. rocznicy urodzin pisarki pokaże cykl filmowy „Kryminalne zagadki Agathy Christie”.

Sprawdź ofertę kanału Romance TV w PROGRAMIE TV

W niedzielę, 5 września o godzinie 20:00 widzowie będą mogli zobaczyć pierwszy film w wyjątkowego cyklu – „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Fatamorgana”. W tej produkcji szarmancki komisarz Swan Laurence będzie miał do czynienia z morderstwem w zakładzie rehabilitacyjnym. Młoda i ambitna dziennikarka śledcza Alice Avril włączy się w dochodzenie. Jak się okazuje, badany przez nich przypadek jest bardziej skomplikowany niż myśleli na początku.

W drugą niedzielę września o godzinie 20:00 Romance TV zaprasza na francuską produkcję „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Cyjanowodór”. Elvire jest znaną aktorką. Żyje w pozornie szczęśliwym związku z producentem filmowym, często jednak wdaje się w romanse z kolegami z planu. Pewnego wieczoru niespodziewanie umiera. Na początku wszystko wskazuje na samobójstwo, ale jak wkrótce odkrywa komisarz Laurence ktoś maczał palce w jej śmierci…

Tydzień później, na antenie Romance TV widzowie obejrzą film „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Niemy świadek”. Umiera Emilie Longuet – starsza, zamożna kobieta. Wkrótce po jej śmierci komisarz Laurence otrzymuje list od… denatki i niezwłocznie zaczyna śledztwo. W posiadłości kobiety niespodziewanie spotyka swoją matkę. Wszystkich chcących śledzić dalszy rozwój zdarzeń Romance TV zaprasza przed telewizory 20 września o godzinie 20:00.

Sprawdź godziny emisji „Agata Christie: Kryminalne Zagadki” w PROGRAMIE TV

Na ostatnią niedzielę września kanał Romance TV przygotował film „Agatha Christie: Kryminalne zagadki: Krok w nicość”. Przechadzając się po nadmorskich klifach dziennikarka śledcza Alice Avril widzi mężczyznę, który spada z wysokiej skały i ginie na miejscu. Nieznajomy miał przy sobie zdjęcie pięknej kobiety, które niespodziewanie znika. Kim jest tajemnicza dziewczyna? Czy upadek był przypadkiem? A może mężczyzna został umyślnie zepchnięty z klifu? Widzów Romance TV poznają finał śledztwa 27 września o godzinie 20:00.

Źródło: Romance TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *