Miniserial „Dzień trzeci” z Judem Law i Naomi Harris w HBO i HBO GO

Nowy, sześciodocinkowy miniserial Dzień trzeci z Judem Law i Naomi Harris będzie miał premierę 15 września w HBO i HBO GO. W rolach głównych występują Jude Law i Naomi Harris, a partnerują im Katherine Waterston, Emily Watson i Paddy Considine.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Głównym bohaterem pierwszej części miniserialu zatytułowanej „Lato” jest Sam, grany przez Jude’a Law (serial HBO Nowy papież), który przyjeżdża na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii, gdzie poznaje jej mieszkańców, gotowych na wszystko, aby zachować kultywowane od pokoleń tradycje. Sam mieszka na odludziu i nie jest w stanie opuścić idyllicznego i niebezpiecznie urokliwego świata, który stopniowo odkrywa. Odprawiane w tajemnicy przez mieszkańców wyspy rytuały skłaniają bohatera do przepracowania traumatycznych wydarzeń z przeszłości z zaburzonej perspektywy teraźniejszości. Kiedy granice między fantazją i rzeczywistością stają się coraz bardziej płynne, upór, z jakim Sam stara się poznać prawdę, skłania mieszkańców wyspy do wyjawienia wstrząsającej tajemnicy. Autorem scenariusza do części „Lato” jest Dennis Kelly, a wyreżyserował ją Marc Munden.

Akcja „Zimy” rozwija się przez trzy kolejne odcinki. Główna bohaterka – Helen, grana przez Naomi Harris (nominowaną do Oscara za rolę w filmie Moonlight), jest kobietą o silnym charakterze, która zawsze trzyma się na uboczu. Helen przyjeżdża na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, ale jej obecność ma nieprzewidziane konsekwencje i sprawia, że zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością. Autorami scenariusza części „Zima” są Kit De Waal, Dean O’Loughlin i Dennis Kelly. Za reżyserię tej części odpowiada Philippa Lowthorpe.

W rolach głównych występują Jude Law i Naomie Harris, którym partnerują Katherine Waterston (seria filmów Fantastyczne zwierzęta), Emily Watson (nominowana do Emmy i Złotego Globu za rolę w serialu HBO Czarnobyl) i Paddy Considine (serial HBO Outsider).

Miniserial Dzień trzeci jest koprodukcją Sky i HBO. Jest to pierwszy serial zrealizowany przez Sky Studios, nową wytwórnię stacji telewizji Sky, we współpracy z Plan B Entertainment, Punchdrunk, oraz scenarzystą Dennisem Kelly’m (serial Utopia, Pulling). Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Felix Barrett i Dennis Kelly.

Premiera miniserialu HBO Dzień trzeci (The Third Day) zaplanowana została w HBO i HBO GO na 15 września. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się tego samego dnia o godz. 20:10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, we wtorki. Serial składa się z 6 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *