Cykl „Odkrywając Amerykę Łacińską” na SundanceTV

W lutym kanał SundanceTV zaprasza swoich widzów na wyprawę do nieodkrytego świata kinematografii Ameryki Łacińskiej. W ramach cyklu zobaczyć będzie można argentyński komediodramat „Mi Amiga Del Parque”, dominikański film biograficzny „Maria Montez: La Pelicula”, dominikańską czarną komedię „La Gunguna” oraz film dokumentalny „Drug Lord: The Legend of Shorty”, będący zapisem poszukiwań meksykańskiego barona narkotykowego – El Chapo. Na solidną porcję doskonałego kina kanał SundanceTV zaprasza w lutym w każdy piątek o 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału SundanceTV

„Mi Amiga Del Parque”
Życie Liz (Julieta Zylberberg) dramatycznie zmienia się po urodzeniu Nicanora. Młoda kobieta, walcząc z depresją poporodową i tęsknotą za mężem – reżyserem realizującym swój kolejny film setki kilometrów od rodziny – z trudem stara się odnaleźć w nowej roli życiowej. Liz wsparcie uzyskuje niespodziewanie od ekscentrycznej Rosy (Ana Katz), spotkanej w parku matki nowonarodzonej dziewczynki. Scenariusz argentyńskiej komedii, ukazującej blaski i cienie macierzyństwa, została nagrodzony na festiwalu w Sundance w 2016 r.
Emisja: piątek, 2 lutego, godzina 22:00

„Maria Montez: La Pelicula”
Zrealizowany z rozmachem film biograficzny, przedstawiający burzliwe życie – i przedwczesną śmierć – Marii Montez, dominikańskiej aktorki, która podbiła serca widowni filmów zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.
Emisja: piątek, 9 lutego, godzina 22:00

„La Gunguna”
Akcja zwariowanej komedii, nazywanej dominikańskim „Pulp Fiction”, podąża tropem losów małego pistoletu, który, przechodząc przez kolejne ręce ludzi należących do karaibskiego podziemia, przynosi fatalnego pecha wszystkim swoim właścicielom – a wszystko to okraszone dozą czarnego humoru.
Emisja: piątek, 16 lutego, godzina 22:00

„Drug Lord: The Legend of Shorty”
Dwójka filmowców – Angus MacQueen i Guillermo Galdos – wyrusza na poszukiwanie El Chapo, meksykańskiego barona narkotykowego. Owocem wyprawy jest film dokumentalny, który pokazuje kolejne przygody filmowców, do których zalicza się obserwowanie przygotowań do transportu narkotyków, rozmowy z najbliższymi współpracownikami El Chapo oraz lunch z jego mamą.
Emisja: piątek, 23 lutego, godzina 22:00

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *