Cykl „Piła” w Warner TV

Motyw morderczych zagadek okazał się kluczem do sukcesu „Piły”. Cała seria zarobiła aż 1 miliard dolarów w Box Office i ze sprzedaży na innych nośnikach: widzowie uwielbiają ją w wersji kinowej i domowej. Teraz Warner TV wyemituje pierwsze pięć części filmów o seryjnym mordercy. Jigsaw wymyśla zabójcze pułapki, z których muszą wydostać się jego ofiary. Premiera cyklu już w niedzielę 6 listopada.

Sprawdź godziny emisji filmu „Piła” w PROGRAMIE TV

Na początku mało kto spodziewał się, że niepozorna produkcja, której nakręcenie zajęło ledwie 18 dni, stanie się tak ogromnym hitem. Po premierze okazało się, że sukcesem dobrego horroru nie muszą być drogie efekty specjalne, a przemyślany koncept, który chwyta widza za gardło wraz z rozwojem akcji.

Założenie filmów z serii „Piła” jest proste: złapani w pułapkę ludzie muszą wydostać się z potrzasku, jednak mają na to określony czas. Śmiertelne zasadzki są trudne do rozwikłania, a bohaterowie to tylko pionki w grze tajemniczego Jigsawa. Układa on złowieszczy plan, a doglądanie zmagań złapanych ofiar jest dla niego rozrywką.

W pierwszej części serii „Piła” nie znający się wcześniej Adam i dr Gordon budzą się w obskurnym pomieszczeniu. Każdy z nich jest uwięziony i nie może się ruszyć. W pokoju zostawiono im kasetę z przerażającą wiadomością: Gordon musi zabić Adama, zanim upłynie wyznaczony czas. Porywacz grozi, że zabije rodzinę bohatera, jeśli ten nie zamorduje drugiej ofiary.

„Piła II” opowiada o ośmiu osobach, które Jigsaw zamknął w pomieszczeniu, stającym się ich celą. Bohaterowie dostają nowe zagadki do rozwiązania, a porażka każdego gracza może kosztować życie inną osobę z grupy. Detektyw badający tę sprawę wyrusza im na ratunek.

W filmie „Piła III” geniusz zbrodni porywa lekarkę. Jej zadaniem jest zadbanie o Jigsawa – ma podtrzymać go przy życiu. Morderca chce żyć na tyle długo, aby nowa ofiara zdążyła do niego dotrzeć. Cała trójka toczy pełną napięcia grę z czasem.

„Piła IV” pokazuje zmagania postaci, których klątwa Jigsawa dopada zza grobu. Choć seryjny zabójca nie żyje, jego nowe ofiary trafiają na nagraną przez niego kasetę, gdzie znajdują instrukcje dawno zaplanowanej pułapki. Gra toczy się dalej.

Sprawdź ofertę kanału Warner TV w PROGRAMIE TV

Cykl zakończy „Piła V”: okazuje się, że dawny Jigsaw ma godnego następcę, Marka Hoffmana. Nowy morderca jest wyjątkową ofiarą: udało mu się uciec z wcześniejszej zasadzki Jigsawa. Jego fenomenalna historia sprawia, że staje się bohaterem w oczach innych. Jednak sprawa przybiera szokujący obrót: Hoffman przygotowuje własne pułapki na śmierć i życie, przejmując schedę po słynnym zabójcy.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *