Premiera cyklu „Sztuka walki” w Warner TV

W każdy czwartkowy wieczór listopadowej ramówki Warner TV dowodzenie przejmą produkcje o sztukach walki. Stacja zaprasza na seanse klasycznych produkcji z mistrzem gatunku: Bruce’em Lee i takimi gwiazdami filmów akcji jak Jean-Claude Van Damme czy Lucy Liu. Premiera cyklu już 3 listopada o 21:00.

Sprawdź godziny emisji filmu „Amerykański ninja” w PROGRAMIE TV

Pierwsza z emitowanych produkcji to „Amerykański ninja” z Michaelem Dudikoffem. Aktor gra żołnierza, który kiedyś był wyszkolonym ninja. Ma ochraniać wojskowy konwój i córkę dowódcy bazy, Patricię, która z nimi podróżuje. Konwój napadają wrogowie i bohater rusza do walki, którą przetrwa tylko on i Patricia. Zostanie niesłusznie oskarżony o spiskowanie i będzie musiał oczyścić się z zarzutów. Tego samego wieczora Warner TV wyemituje film „Elektra” z Jennifer Garner we wcieleniu tytułowej bohaterki. To pierwsza superprodukcja na bazie komiksów Marvela z kobietą w roli głównej. Elektra, partnerka herosa Daredevila i uzdolniona zabójczyni władająca samurajskim mieczem, stanie do walki przeciwko byłym nauczycielom. Zlecili jej zamordowanie samotnego mężczyzny i jego córki – główna bohaterka zbliży się do nich i postanowi uratować przed asasynami, którzy wcześniej ją szkolili.

W programie nie mogło zabraknąć mistrza wszystkich aktorów szkolących się w sztukach walki: Bruce’a Lee. Jego ostatnią produkcją było „Wejście smoka”. Zostaje wysłany przez amerykański rząd na wyspę, gdzie odbywają się zawody sztuk walki. Ma infiltrować tajną organizację, zarządzaną przez przestępców.

W filmie „Nieuchwytny cel” Jean-Claude Van Damme gra byłego marynarza, który zgadza się pomóc bohaterce w odnalezieniu zaginionego ojca. Wkrótce okazuje się, że w sprawę wplątana jest organizacja przestępcza, a główny bohater zostaje wmieszany w mafijne porachunki.

Główną sławą kolejnego czwartku będzie Keanu Reeves. Pojawi się na antenie we flagowej roli buntownika Neo w filmie „Matrix”, do której musiał przygotować się fizycznie. Choć wykorzystano wiele efektów komputerowych, obsada znała też tajniki sztuk walki. Ich spektakularne wyczyny na drodze do odzyskania wolności i ucieczki spod jarzma robotów do dziś sprawiają wrażenie autentyczności. Reeves wystąpi też w swoim reżyserskim debiucie, czyli „Człowiek Tai Chi”. Gra tam postać Donaki Marka, który rekrutuje młodego, zdolnego wojownika do udziału w organizowanych przez siebie nielegalnych zawodach walk.

W filmie „Ostatni samuraj” Tom Cruise wciela się w zrezygnowanego i podłamanego życiem żołnierza amerykańskiego. Po wojnie secesyjnej trudno mu odnaleźć się w rzeczywistości, więc szuka dla siebie nowego miejsca. Wybiera się do Japonii, by szkolić tamtejszych samurajów. Na drodze do walki znajduje nowy sens życia, miłość i wspólnotę.

Sprawdź ofertę kanału Warner TV w PROGRMIE TV

Listopad zakończy „Człowiek o żelaznych pięściach”. Wyreżyserował go raper z legendarnego składu hip-hopowego Wu Tang Clan, którego członkowie są fanami kung-fu. Przejmujący, wciągający i jednocześnie zabawny film akcji opowiada o klanach walczących o chińskie złoto.

Źródło: WarnerMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *