Cykl „Polsat Doku w Polsat News” w nowej formule

Już od najbliższej soboty o godzinie 17:40, widzowie Polsat News będą mieli okazję obejrzeć starannie wybrane, najlepsze dokumenty w ramach wspólnego cyklu z kanałem tematycznym Grupy Polsat – Polsat Doku. Wprowadzeniem do cyklu „Polsat Doku w Polsat News” będzie rozmowa w studiu, w której będą brać udział Agata Kaźmierska, dziennikarka Polsat News oraz Radosław Sławiński, dyrektor kanałów tematycznych Polsat Play i Polsat Doku.

Sprawdź ofertę kanału Polsat News w PROGRAMIE TV

Cykl „Polsat Doku w Polsat News” w sobotnie, późne popołudnie, na antenie Polsat News, startuje od najbliższej soboty w rozszerzonej formule. Od teraz przed emisją dokumentu widzowie będą mogli obejrzeć krótką rozmowę między Agatą Kaźmierską, dziennikarką Polsat News i Radosławem Sławińskim, dyrektorem kanałów tematycznych Polsat Play i Polsat Doku. Widzowie dowiedzą się z niej więcej o prezentowanej w danym tygodniu produkcji, jej twórcach, czy genezie powstania. A będzie o czym mówić, ponieważ Polsat Doku przygotował wyjątkowy, starannie wybrany zestaw dokumentów, o różnorodnej tematyce. Wśród prezentowanych programów dokumentalnych zobaczymy m.in. wyjątkową mega-produkcję „Habit i Zbroja” poświęconą historii zakonu krzyżackiego, film „Ostatni górale” opowiadający o kilku polskich góralach, którzy wykonują te same zawody i dzielą te same pasje, które zajmowały ich przodków na przestrzeni minionych kilku stuleci, „Zdobyć Everest” o próbie zdobycie najwyższego szczytu świata, czy „Oddać życie za Kima – podróż przez Koreę Północną”, w którą zobaczymy niezwykłą podróż dziennikarzy po odizolowanym od reszty świata państwie totalitarnym.

Cieszę się, że widzowie Polsat News oprócz najświeższych informacji i publicystyki, mają możliwość obejrzenia najlepszych programów dokumentalnych wybranych przez Radosława Sławińskiego i zespół Polsat Doku. A dzięki rozmowie w studiu poprzedzającej emisję programu, dowiedzą się znacznie więcej o prezentowanych produkcjach – mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

Już w najbliższą sobotę widzowie zobaczą zachwycające piękno polskiej przyrody w dokumencie produkcji ZDF pt. „Dzika Polska”. Start cyklu „Polsat Doku w Polsat News” w sobotę, 16 lutego o godzinie 17:40 na antenie Polsat News.

Przygotowany zestaw produkcji dokumentalnych jest interesujący. Zrobiliśmy selekcję filmów zarówno o tematyce historycznej, społecznej, ale także pokażemy piękno otaczającego nas świata w filmach przyrodniczych – mówi Radosław Sławiński, Dyrektor Polsat Play i Polsat Doku.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *