Cykl „Teraz Allen” w TVP Kultura

Woody Allen sam pisze scenariusze i reżyseruje filmy, na które z niecierpliwością oczekują miłośnicy kina. TVP Kultura inauguruje właśnie przegląd twórczości tego jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych reżyserów.

Woody Allen to człowiek orkiestra. Wymieniając zajęcia, którymi się parał, można odnieść wrażenie, że – jak na jednego człowieka – to jednak zbyt wiele: pisarz, autor tekstów do programów rozrywkowych, reżyser, scenarzysta, muzyk…

W ciągu kilkunastu tygodni, począwszy od szóstego października, widzowie TVP Kultura będą mieli okazję obejrzeć dwanaście filmów Woodyego Allena z lat 1994-2008. Cykl rozpocznie komedia kryminalna Strzały na Broadwayu.

David Shayne (John Cusack), główny bohater Strzałów…, chciałby wystawić na deskach słynnego teatru swoją nową sztukę. Niestety, nie posiada odpowiednich środków finansowych. Agent Davida prosi więc o pomoc miejscowego gangstera. Ten wspomaga projekt, jednak stawia warunek – w sztuce ma dostać rolę jego dziewczyna, która – mówiąc łagodnie – nie posiada wybitnego talentu aktorskiego… Strzały na Broadwayu to doskonała komedia kryminalna, w której nie zabraknie zaskakujących scen czy rozbrajających dialogów.

Wybierając sobotnie wieczorne seanse w TVP Kultura, widzowie zobaczą mnóstwo świetnych filmów, zrealizowanych przez jednego z najbardziej cenionych światowych reżyserów – Woody Allena. To niebywałą okazja, by w kilkanaście tygodni nadrobić allenowskie zaległości. Powinien to uczynić każdy szanujący się kinomaniak i nie tylko. A warto zobaczyć takie filmowe arcydzieła jak „Jej wysokość Afrodyta”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Przejrzeć Harryego”, „Celebrity”, „Drobne cwaniaczki”, „Klątwa skorpiona”, „Koniec z Hollywood”, „Życie i cała reszta”, „Scoop – gorący temat”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Celebrity”, „Vicky Cristina Barcelona”.

TVP Kultura zaprasza na filmy Woody Allena od najbliższej soboty około godziny 20:20. Telewidzowie, którzy nie będą mogli ich obejrzeć o godzinie 20:20 będą to mogli zrobić w czasie powtórkowej emisji z soboty na niedzielę o godzinie 02:20.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *