„Rodzice na skraju załamania nerwowego” od 25 października w Szóstce

Zainspirowany rzeczywistymi problemami współczesnych rodzin oraz doświadczeniami jakie zdobywają na co dzień miliony rodziców i dzieci, po raz pierwszy w polskiej telewizji serial komediowy „Rodzice na skraju załamania nerwowego” w Szóstce (TV6) od wtorku do piątku o 20:00.

Stworzony przez Anne Giafferi i Thierrego Bizot, uhonorowany nagrodami dla najlepszego serialu na festiwalu w La Rochelle i Luchon francuski serial, w którym śledzić będziemy życie dwóch sąsiadujących rodzin Bouley i Lepic.

Dwa zupełnie różne modele wychowania, celowo przejaskrawione, tak aby sportretować współczesne rodziny. Codzienne sytuacje, wahania i wątpliwości rodziców, pełne zabawnych sytuacji i absurdalnych zdarzeń, w których wielu rodziców zapewne rozpozna siebie.

Rodziny Bouley i Lepic stosują odmienne metody wychowawcze. Lepic są konserwatywni, natomiast Bouley jawią się jako nowocześni rodzice, odrzucający surowe metody wychowawcze. Chociaż reprezentują odmienne koncepcje wychowawcze, obie rodziny borykają się z różnymi problemami. Obu parom wydaje się, że są dojrzałymi świadomymi rodzicami, z pomysłem na rodzinę i dokładnie wiedzą czego potrzebują ich pociechy. Rzeczywistość pokazuje jednak, że bywają bezradni, histeryczni, a codzienne problemy jakich przysparzają współcześni nastolatkowie przerastają ich możliwości wychowawcze.

Pierwszy sezon zrealizowany jest w formie dokumentalnego reality show. Kamery obecne w codziennym życiu rodzin przez 24 godziny na dobę rejestrują losy bohaterów, opatrzone ich komentarzami. Obu rodzinom wydaje się, że zostały wybrane celowo, aby przedstawić konkretny – właściwy model wychowania, który może pomóc innym rodzinom lepiej wychowywać dzieci. W rzeczywistości ma pokazać jak nieskuteczne potrafią być obrane przez nich drogi.

Scenariusz kolejnych serii realizowany jest na wzór klasycznej fikcji, ale nie traci nic z humorystycznej parodii rzeczywistości. Na antenie Szóstki widzowie będą mogli oglądać cztery sezony popularnego francuskiego serialu.

Źródło: Polskie Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *