Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” w Jedynce

Program 1 Polskiego Radia zaprasza do słuchania wyjątkowych nagrań z wypowiedziami papieża Polaka. Już teraz cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” w radiowej Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia.

Tytuł „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” nawiązuje do treści homilii wygłoszonej przez papieża w Gnieźnie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Wyraził on wówczas nadzieję, że to, co mówi na polskiej ziemi, dociera za pomocą środków masowego przekazu do rodaków na całym świecie, co w ówczesnej sytuacji politycznej wcale nie było oczywiste. Kiedy papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Polskę, wszędzie witały go tłumy wiernych, które w skupieniu słuchały jego nauk. Dziś w słowach „Ufam, że mnie słyszycie” wybrzmiewa już inne oczekiwanie. Pragnienie, aby przesłanie Jana Pawła II było wciąż poznawane i aby kolejne pokolenia potwierdzały jego aktualność.

Wydany w 2019 roku przez Agencję Muzyczną dwupłytowy album „Ufam, że mnie słyszycie” ukazał się w związku z 40. rocznicą Pierwszej Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *