„Czarne Pantery II wojny światowej” – premiera na Polsat Viasat History

W październiku 1944 roku 761 Batalion Pancerny, znany jako Czarne Pantery stał się pierwszą afroamerykańską jednostką pancerną walczącą podczas II wojny światowej. Do końca konfliktu Czarne Pantery toczyły walki na wschodzie i dotarły dalej niż inne amerykańskie oddziały. Żołnierze za swoje bohaterstwo otrzymali aż 391 odznaczeń. Nowy program dokumentalny „Czarne Pantery II wojny światowej” opowiada historię tej pierwszej afroamerykańskiej jednostki pancernej. Premiera dokumentu odbędzie się w sobotę, 12 listopada o 21:00 na kanale Polsat Viasat History.

Sprawdź godziny emisji programu „Czarne Pantery II wojny światowej” w PROGRAMIE TV

Czarne Pantery udowodniły, że są w stanie sprostać swojemu motto „Come Out Fighting” („Idziemy do boju”), walcząc we Francji i Belgii, były też jednym z pierwszych amerykańskich batalionów, które spotkały się z armią rosyjską w Austrii. Przedarły się również przez niemiecką linię Zygfryda, umożliwiając oddziałom generała George’a S. Pattona wkroczenie do Niemiec.

Dokument „Czarne Pantery II wojny światowej” pokazuje, jak batalion walczył nie tylko z wrogiem za granicą, ale także w kraju z rasistowskimi prawami Jima Crowa. Szkolili się w erze segregacji rasowej, w której jeńcy wojenni pojmani przez nazistów mieli więcej praw niż oni. Członkowie tej wyjątkowej jednostki chcieli, by ich głos był słyszany przez białych generałów.

W programie zobaczymy dramatyczne rekonstrukcje oraz wywiady z weteranami i ich rodzinami, usłyszymy niesamowitą historię odważnych ludzi, którzy walczyli w, do tej pory, mało znanej jednostce.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat History w PROGRAMIE TV

Premiera dokumentu „Czarne Pantery II wojny światowej” na Polsat Viasat History 12 listopada o 21:00.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *