Czerwcowe środy z Kinem konesera w Stopklatce TV

W czerwcu 2016 roku w filmowym cyklu Kino konesera Stopklatka TV pokaże nagrodzony Oscarem hit „Thelma i Louise” z Susan Sarandon, Geeną Davis i Bradem Pittem, dramat historyczny „Zwycięzca”, „Raj: Miłość” Ulricha Seidla, poruszające tabu „Oczy szeroko otwarte” oraz docenione przez członków zespołu Joy Division „Control”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W cyklu Kino konesera, środowym paśmie Stopklatki TV, na widzów czekać będą wyjątkowe produkcje. Już 1 czerwca o godzinie 00:05 stacja pokaże wielki hit Ridleya Scotta „Thelma i Louise”. W nagrodzonym m.in. Oscarem i Złotym Globem filmie zobaczyć będzie można Susan Sarandon, Geenę Davis i Brada Pitta, dla którego rola J.D. okazała się wielkim wejściem w aktorską dorosłość.

Kolejną propozycją jest biograficzno-polityczny dramat historyczny „Zwycięzca”. Rozgrywającą się na początku XX wieku we Włoszech opowieść o Benito Mussolinim, opowiedzianą z perspektywy jego pierwszej żony Idy Dalser, zobaczyć będzie można 8 czerwca o godzinie 0:30.

W środę, 15 czerwca o godzinie 00:20, Stopklatka TV pokaże głośną produkcję austriackiego reżysera Ulricha Seidla. W filmie „Raj: Miłość” poznajemy Teresę, która wyjeżdża do Kenii na wakacje swoje życia. Jej historia nie jest jednak zwykłym wspomnieniem wakacji spędzonych za granicą. To studium samotności i poszukiwania szczęścia, w którym główną rolę odgrywają dojrzałe kobiety i pragnący łatwego zarobku, ubodzy Kenijczycy. Afrykański raj na ziemi szybko okazuje się światem, któremu daleko do doskonałości.

„Oczy szeroko otwarte”, które na antenie Stopklatki TV zobaczyć będzie można 22 czerwca o godzinie 23:50, to produkcja opowiadająca o mieszkającym w ultraortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej pobożnym Aaronie. Jego spokojne życie kończy się w dniu, w którym poznaje Ezriego. W Aaronie budzą się wówczas emocje, o których nigdy nie miał pojęcia. Homoseksualne uczucie rodzące się między mężczyznami okazuje się szczęściem, ale zarazem tragedią. Czy istnieje granica, którą człowiek pozostający wiernym swoim przekonaniom może przekroczyć w imię miłości? Tego widzowie dowiedzą się, oglądając poruszający film Haima Tabakmana.

Ostatnią filmową propozycją w czerwcowym Kinie konesera jest „Control”. Zrealizowana w 2007 roku przez holenderskiego fotografa Antona Corbijna produkcja opowiadająca biografię Iana Curtisa i brytyjskiego zespołu rockowego Joy Division, wyemitowana zostanie w ostatnią środę miesiąca, 29 czerwca o godzinie 23:45. Nagrodzone m.in. na festiwalu w Cannes „Control”, zdobyło także statuetkę BAFTA oraz BIFA.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *