Czerwcowe Święto Wolności w Radiu TOK FM

Od 1 do 4 czerwca br. Radio TOK FM zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania obchodów 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r. Redakcja stacji będzie nadawać programy na żywo z Gdańska – z Europejskiego Centrum Solidarności i studia plenerowego, a na Targu Węglowym stanie makieta sejmu Radia TOK FM – centrum jubileuszowych wydarzeń i atrakcji przygotowanych dla dorosłych oraz dzieci.

Od głosowania z 4 czerwca 1989 r. zaczęły zmieniać się Polska i świat. Warto o tym pamiętać i w szczególny sposób świętować wyjątkową, 30. rocznicę tego wydarzenia, wolność i solidarność – do tego będziemy zachęcać wszystkich naszych słuchaczy oraz osoby odwiedzające nas w Gdańsku w pierwszych dniach czerwca. Z tymi, którzy pamiętają 1989 r., wspomnimy głosowanie i atmosferę wyborów, a tym, którzy – podobnie jak spora część dziennikarzy Radia TOK FM – znają tylko wolną Polskę, opowiemy o tych ważnych chwilach – mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Sejm Radia TOK FM w Gdańsku i atrakcje dla odwiedzających

Już w sobotę, 1 czerwca br. na Targu Węglowym przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku zostanie ustawiony sejm Radia TOK FM – dmuchana makieta, w której przez cztery dni na dzieci i dorosłych będą czekały różnorodne atrakcje.

Odwiedzający sejm TOK FM będą mogli zagłosować w sondażu Radia TOK FM i odpowiedzieć na pytanie: „Czy 4 czerwca 1989 r. w Polsce skończył się komunizm?”, nagrać swoje wspomnienia z dnia wyborów sprzed 30 lat, a także wybrać się na wirtualny spacer po studiu Radia TOK FM i wypróbować możliwość słuchania programu stacji przy użyciu Asystenta Google. Przy stanowisku Radia TOK FM ustawiona zostanie też specjalna fotościanka, dzięki której – tak, jak w 1989 roku kandydaci Solidarności – każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z Lechem Wałęsą.

Dla najmłodszych w czasie weekendu odbędą się warsztaty radiowe pod hasłem „Zabawa w radio” oraz plastyczne „Transparent wolności”. Zaś w poniedziałek, 3 czerwca br. przy sejmie Radia TOK FM rozpoczynać się będą wycieczki po Gdańsku z przewodnikiem (o godz. 11, 13 i 15:00), pokazujące, jak ważne w historii miasta były demokracja i jedność – oraz jak widać to w gdańskiej architekturze.

Oprócz tego w niedzielę, 2 czerwca br. o godz. 12.00 przy sejmowej makiecie stacji zrobione zostanie specjalne zdjęcie rocznicowe – „30000 ludzi na 30-lecie”. Dzięki współpracy z „Gazetą Wyborczą” ukaże się ono we wtorek, 4 czerwca na łamach trójmiejskiego wydania dziennika.

Kulminacją obchodów 30. rocznicy wyborów z 1989 r. będzie wspólne śpiewanie hymnu i poczęstunek w postaci jubileuszowego tortu, na które Radio TOK FM zaprasza wszystkich do swojego sejmu 4 czerwca na godz. 12.00.

Natomiast tego dnia wieczorem redakcja rozgłośni weźmie udział w toaście wznoszonym o godz. 19.30 w Warszawie na Pl. Konstytucji 4 w pobliżu legendarnej Niespodzianki, która w 1989 roku pełniła rolę sztabu wyborczego Solidarności. Specjalne wejścia antenowe z Pl. Konstytucji poprowadzi Mikołaj Lizut, a dodatkowo przy dawnej Niespodziance stanie fotościanka z Lechem Wałęsą.

Rocznica wyborów z 1989 r. w Radiu TOK FM

Na antenie Radia TOK FM w dniach od 1 do 4 czerwca br. pojawią się programy i relacje nadawane z Gdańska. W sobotę i niedzielę będą to „Magazyn Radia TOK FM” prowadzony przez Karolinę Głowacką i Macieja Głogowskiego, a w poniedziałek – „EKG” i „Popołudnie Radia TOK”.

Natomiast we wtorek, 4 czerwca br. najważniejsze audycje stacji emitowane będą ze studia plenerowego i studia w Europejskim Centrum Solidarności – okolicznościowy „Poranek Radia TOK FM”, którego gospodarzem będzie Jacek Żakowski, „EKG”, „Światopodgląd” i „Popołudnie Radia TOK FM”.

Relacje z Gdańska dla słuchaczy Radia TOK FM i użytkowników tokfm.pl przygotują: Paweł Radzewicz, Tomasz Fenske, Roch Kowalski, Sebastian Wierciak oraz Małgorzata Waszkiewicz.

Oprócz tego na antenie stacji pojawią się wejścia z innych miast Polski, w których też świętowana będzie 30. rocznica wyborów z 1989 r.

Specjalne audycje na antenie Radia TOK FM i akcja w Gdańsku promowane są na antenie stacji i na tokfm.pl.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *