Finał Ligi Mistrzów UEFA 2019 w Polsacie oraz Polsacie Sport Premium

Już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, wielki finał Ligi Mistrzów UEFA, w którym zmierzą się Tottenham Hotspur i Liverpool FC. Czy londyńskie koguty zdołają sforsować obronę, której filarem jest Virgil van Dijk? A może po raz szósty Liverpool wzniesie Puchar Europy? Transmisja od godziny 20:45 w Polsacie i Polsacie Sport Premium. Mecz skomentują Mateusz Borek i Andrzej Niedzielan.

Sprawdź godziny transmisji Ligi Mistrzów w PROGRAMIE TV

Od końca sierpnia widzowie mogli śledzić na kanałach Polsat Sport Premium zmagania najlepszych drużyn w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA. W wielu spotkaniach absolutni faworyci byli odprawiani z kwitkiem, a emocje były zapewnione do ostatniego gwizdka. Po ponad 130 meczach rozegranych w ramach tegorocznego sezonu Ligi Mistrzów, przyszedł czas na ten najważniejszy – Finał, w którym podobnie jak w środowym finale Ligi Europy UEFA, zmierzą się dwie drużyny z angielskiej Premier League – Tottenham Hotspur i Liverpool FC. Dla „kogutów” to pierwszy raz gdy dotarli do finału najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie. Na swojej drodze mierzyli się m.in. z rewelacją tego sezonu Ligi Mistrzów – Ajaxem Amsterdam czy Manchesterem City. Liverpool FC w tym samym czasie pokonał m.in. Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie, a w półfinale wyeliminował FC Barcelonę po cudzie na Anfield 4:0, mimo że w pierwszym meczu przegrał na Camp Nou aż 0:3. Kto już w sobotę wzniesie w geście tryumfu Puchar Europy? Czy widzów czekają emocje jak w pamiętnym finale w Stambule, gdy rewelacyjna postawa Jerzego Dudka w rzutach karnych dała Liverpoolowi piąte zwycięstwo? Czy może to właśnie Tottenham Hotspur ponownie zrobi wszystkim niespodziankę i zatryumfuje po raz pierwszy w historii?

Transmisja spotkania od godziny 20:45 w Polsacie i Polsacie Sport Premium. Mecz prosto z El Wanda Metropolitano będą komentować Mateusz Borek i Andrzej Niedzielan. Relacje reporterskie przygotują Marcin Lepa i Marcin Feddek.

Jednak emocje czekają na widzów już od wczesnego popołudnia, gdy o godzinie 17:00 wystartuje studio przedmeczowe w Polsat Sport Premium. Gośćmi Pauliny Chylewskiej będą eksperci – Roman Kołtoń, Dariusz Dziekanowski, Artur Wichniarek i Tomasz Hajto. Składy obu drużyn, a przede wszystkim najciekawsze akcje w przerwie meczu oraz po końcowym gwizdku przedstawią Dariusz Wdowczyk i Tomasz Łapiński. Szczegółową analizę formacji obu zespołów, które będą walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów przedstawi Szymon Rojek, a wraz z nim Adam Matysek, który specjalne dla widzów Polsat Sport Premium rozłoży na czynniki pierwsze grę bramkarzy i obrońców obu zespołów, natomiast Paweł Golański zrobi to samo z formacjami pomocy i ataku.

W „Muzyce Mistrzów”, Hirek Wrona, pasjonat muzyki oraz piłki nożnej, zwłaszcza tej w wykonaniu drużyn z angielskiej Premier League, przedstawi wiele interesujących informacji oraz powiązań pomiędzy muzyką a futbolem. Dowiemy się także jakie utwory mają na swoich playlistach i najchętniej słuchają zawodnicy, którzy już w sobotę, 1 czerwca, wyjdą na murawę madryckiego El Wanda Metropolitano, który może pomieścić prawie 70 tysięcy kibiców!

Justyna Kostyra zaprezentuje najnowsze doniesienia z prasy polskiej oraz zagranicznej, pokaże czym w kontekście Finału Ligi Mistrzów żyją media społecznościowe, a ciekawostki i porównania dotyczące obu angielskich zespołów – Szymon Rojek.

Tradycyjnie, oprócz pojedynków piłkarskich na widzów będzie czekała „Kuchnia Mistrzów”, w której zmierzą się ze sobą Aleksandra Szwed, Karolina Szostak i Tomasz Karolak. Jakie potrawy związane z Tottenhamem i Liverpoolem zobaczymy na ich talerzach? O tym przekonamy się już w sobotę. A wszystkie przepisy będą dostępne na stronie polsatsport.pl

W studiu Polsat Sport Premium tego dnia na widowni zasiądą wyjątkowi goście, a będą nimi uczestnicy oraz sympatycy Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej. Nie zabraknie również Reprezentacji Polski Dzieci z Domów Dziecka, która zagra w Mistrzostwach Świata. A te już 13 i 14 lipca odbędą się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Sprawdź ofertę kanału Polsat w PROGRAMIE TV

Studio Ligi Mistrzów od godziny 17:00 na antenie Polsat Sport Premium, a od godziny 20:00 na antenie Telewizji Polsat.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *